Zpětný leasing nemovitostí - Půjčka peněz Ihned

Zpětný leasing nemovitostí je vzdálenou obdobou klasické hypotéky. Liší se tím, že daná nemovitost je již plně ve Vašem vlastnictví. Nyní ji dáváte jako záruku oproti nové půjčce. Ovšem toto ručení není zaneseno do katastru nemovitostí, ale je přímo přepsána na nového majitele. A ihned obdržíte požadované peníze. Následně celý dluh splácíte a svůj rodinný dům či byt zpětně odkupujete. Nabízí se otázka, proč tuto půjčku peněz nezařídit jako klasické ručení? Někteří investoři nemají rádi veliká rizika, zvláště pokud se jedná o velmi vysoké částky. Proto jsou ochotni se zástavou půjčit penze v menší procentuální hodnotě Vašeho majetku. Pokud vlastnické právo přejde na jejich osobu, můžete se dostat k mnohem vyšším financím. Hlavními výhodami jsou dále serióznost a záruka schválení.

Záruka schválení spočívá ve výhodnosti Vašeho postavení. Již máte svůj vlastní dům/byt a tedy i jistou bonitu. Kterou můžete propůjčit vůči novému úvěru formou zpětného leasingu nemovitosti. Vyhnete se šedé zóně, kde soukromé osoby a investoři nabízejí sta tisíce, ale ve skutečnosti takové nabídky jsou velmi často jen planou nadějí pro žadatele. Aby Váš majetek mohl být schválen, musí splňovat několik podmínek. Za prvé musí být minimálně v hodnotě částky, kterou vyžadujete. Je nutno počítat s tím, že v řadě případů je schváleno vyplacení jen do jisté výše (70%, 75%, 80%, 85%, 90%). Ne vždy 100%. Dále daná nemovitost musí být plně Vaším majetkem - nesmí se zde nacházet další majitelé v podobě rodinných příslušníků. Nesmí na ni být vedena žádná exekuce a ani nesmí hrozit nedobrovolná dražba. Zkrátka - je způsobilá k tomu, aby mohla být vložena do nabídky realitní kanceláře a ihned nabídnuta k prodeji? Pokud ano, tak je způsobilá i k zpětnému leasingu.

  • bez registru - není kontrolován Váš zápis v bankovním registru
  • vysoká částka - můžete okamžitě získat až 80% hodnoty domu
  • bez potvrzení - nemusíte shánět potvrzení o příjmu či zaměstnání
  • bez poplatku - nejsou vyžadovány finanční zálohy předem
  • poctivé - skutečná nabídka, ne plané sliby na vysoké půjčky
  • změna majitele - mění se majitel, nestačí zápis v katastru
  • riziko - pokud půjčku nebudete platit, můžete přijít o nemovitost
  • bez exekuce - na domu nesmí být exekuce ani být zástavou

Rychlost vyplacení peněz je závislá pouze na rychlosti, kdy jste schopni doložit veškeré podklady a převést práva majitele na novou osobu. Následně jsou ihned připraveny peníze k vyplacení a můžete jimi libovolně disponovat. Předtím, než k tomuto kroku přistoupíte, musíte zvážit všechny skutečnosti. Nejedná se o pouhý zápis zástavy do registru nemovitostí, ale o plnohodnotné odkoupení a splácení zpět. Pokud v daném RD nebo bytu bydlíte společně s rodinou, musíte si s investorem vyjasnit následný postup. Za jakých podmínek si budete moci ponechat současné bydlení. V naprosté většině případů není hrazen nájem - není ani potřeba. Za tuto poskytnutou službu platíte úroky. Avšak i tak přistupujte k tomuto řešení po rozmyslu. Zpětný leasing nemovitostí je velmi solidním a silným způsobem, jak získat značnou sumu peněz. A přitom nepřijít natrvalo o generační RD. Pokud se nad problematikou zamyslíte do důsledku, tak jste jej prodali a okamžitě dostali peníze. A následně si jej budete postupnými splátkami opět odkupovat. Zjednodušeně se jedná o obrácený hypoteční úvěr.

Výhody - registr, příjem, poplatek

Zpětný leasing je již z Vaší strany zajištěn nemovitostí, tedy již není třeba jiným způsobem prokazovat Vaši bonitu. Schopnost splácet musíte v první řadě posoudit vždy Vy. Není podmínkou doložení potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmu a jeho formě. Tyto skutečnosti si každý klient řeší sám. Stejně tak není posuzován zápis v registru či další případné dluhy či nesplacené úvěry. S tou výjimkou, že žádný nesmí mít zástavní právo na vaší nemovitosti. Již v úvodu bylo zmíněno, že se jedná o poctivou a zcela legitimní formu financování. Nesetkáte se poplatky (zálohami) hrazenými předem a ani podobnými praktikami. Vše ve vší slušnosti a čestnosti. Není třeba ani dodávat, že není vyžadovaný ručitel či zástava. Vše bylo zajištěno samotným leasingem. Poslední a zdaleka největší výhodou je RPSN. Úroková sazba za rok se vždy pohybuje v jednotkách procent a přeplacení po každé roční období je minimální. Třeba říci, že není natolik výhodná jako bankovní hypotéky (momentálně méně než 3%). V tomto sektoru zpětných leasingů může být až do dvojnásobku - stále ale zůstává v jednociferných číslech. Zatímco půjčky neručené běžně dosahuji 30% a více procent.

Změna majitele domu/bytu - třeba splácet

Je si třeba uvědomit a neustále mít na paměti to, že se nejedná o pouhý zápis na katastru nemovitostí. Klasická hypoteční smlouva má přesně definováno, jak se postupuje při nesplácení. Jako první jsou zasílány upomínky, následují výzvy a v nejkrajnějším případě je uvažováno o exekuce. Pokud se tomu skutečně tak stane, tak jde nemovitost do nedobrovolné dražby. Je zde tedy dostatek času na to, aby bylo možno všemu zabránit. U zpětného leasingu je již dům či byt přepsán a není nutno procházet celým procesem. Doporučujeme tedy, aby jste své dohodnuté závazky vždy řádně platili. Pokud se vyskytne nečekaná událost (ztráta zaměstnání, nástup na nemocenskou dovolenou) - vždy o této skutečnosti bezpodmínečně informujte soukromého investora. I kdyby přes to vše došlo na hořký konec, tak Vás může hřát pocit, že jste příliš neprodělali. U klasické nedobrovolné dražby Vám může být vyplaceno i jen 50% oproti skutečné tržní ceně. U zpětného leasingu jste se na ceně půjčky domluvili předem. A jak již bylo zmíněno, můžete dosáhnout až na 80% či 90%. I tak radíme, aby jste vždy řádně posílali měsíční splátky. Navštivte naše srovnání půjček. Vyberte si poskytovatele půjčky, jeho konkrtétní produkt a podejte žádost. A okamžitě vyřešte Vaší finanční situaci k Vaší spokojenosti.

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP