Zpětný leasing automobilů - Půjčka se zástavou auta

Zpětný leasing, který je aplikován na automobil, je jediným způsobem, jak získat půjčku se zástavou auta. Je nutno pojem zástava chápu v odlišném smyslu. U klasických nemovitostí je se tento fakt zapíše do katastru nemovitostí a žadatel tak může ručit. A v případě nesplácení může věřitel uplatňovat nárok na uhrazení dluhu formou dražby RD či bytu. V případě automobilů takový katastr neexistuje a není možné autem přímo ručit. Proto je zde zpětný leasing. Auto nejdříve prodáte věřiteli (soukromý investor nebo osoba). A on Vám ihned vydá peníze. Tím získáte požadovanou půjčku. Zároveň se ale domluvíte na podmínkách, za kterých si můžete automobil vykoupit zpět - budou sepsány splátky a splátkové období. Po uhrazení celé částky přechází vůz zpět do Vašich rukou. Po celou dobu jej můžete i nadále používat a nejste nijak omezováni. Jedná se o jedinou možnou formu financování, kde můžete peníze s touto zárukou získat. Na závěr je nutno uvést maximální hodnotu úvěru - ta se vždy odvíjí od tržní ceny a je ponížena o procenta vůči věřiteli. Můžete tak zpravidla dosáhnout na 70% až 90% ceny.

Vysvětleme všechny skutečnosti a parametry na přesném příkladu, klientu, který požádal o zpětný leasing. Paní Jana vlastnila automobil (Škoda Octavii) v pořizovací hodnotě 600 000 Kč. Nemá žádné nemovitosti a má zápis v registru dlužníků. U bankovní společnosti nebude schválena - je v registru. A nebankovní společnosti ji nepůjčí, jelikož nemá zástavu (alespoň ne vysokou částku). Ale má majetek - automobil. Jeho současná tržní cena je 400 000 Kč - tato částka bude ponížena o jistá procenta - může se pohybovat v rozmezí 70% až 90%. Tedy paní Jana může požádat o okamžité vyplacení cca 360 000 Kč. Auto je ihned převedeno na nového majitele (věřitele) a ten ji obratem vyplácí peníze. Paní Jana potřebuje dojíždět do práce a automobil ji stále zůstává k dispozici. Svůj dluh splácí postupnými, předem dohodnutými, splátkami. Jakmile vše splatí, tak je automobil opět její. Samo můžete posoudit, že se jedná o klasickou zástavu. To že vozidlo přestává být na dobu splácení jejím majetkem je spíše kosmetickou změnou. Stále je oprávněna jej denně používat a její situace se nijak nemění.

  • ne zástava - nemusíte být majitelem domu či bytu
  • ne registr - můžete mít zápis v registru dlužníků/neplatičů
  • ne příjem - nemusíte dokládat potvrzení o svém příjmu
  • ne poplatek - neplatíte žádné peníze předem za schválení
  • i vysoké částky - neomezená půjčka, rozhoduje hodnota vozu
  • auto - musí být Vaším majetkem, ne leasingové společnosti
  • majitel - dochází ke změně majitele, přestává být Vaším
  • nesplácení - v případě neplacení můžete o auto přijít

K leasingu můžete použít libovolné auto. Limitováni jsou pouze jeho tržní hodnotou. V předchozím příkladu bylo uvedeno 400 000 Kč a půjčka do 360 000 Kč. Vždy počítejte s touto cenou, ne s cenou, za jakou jste jej původně zakoupili. Další podmínkou je, že musí být zcela ve vašem vlastnictví - zpětný leasing je v podstatě odkoupení. Musí být tedy v takovém právním stavu, jako kdyby jste se jej rozhodli prodat. Dále je nutno dodat, že veškeré výdaje i nadále hradíte vy. Platíte povinné a i havarijní pojištění. Důležité je uzavření vinkulace - pokud dojde k plnění pojistky (autonehoda), tak peníze putují k věřiteli. Ne k Vám jako osobě, která platí pojištění. Je to praxe běžná u hypoték či určitých typů leasingu. Jelikož poskytujete krytí rizika investorovi, tak je vždy velmi benevolentní na další dokládání a potvrzení. Především Vy sami si musíte být jisti, že jste schopni pravidelně posílat na jeho účet domluvenou splátku. Posuzování bonity je zde velmi omezené a zpravidla ani není vynucováno. Máte tak šanci dosáhnout na velmi vysokou částku (samozřejmě omezenou hodnotou auta).

Leasing jako půjčka - bez registru, zástavy, příjmu

Podmínky ke schválení půjčky se zástavou auta - benevolentní a lehce splnitelné. Při schvalovacím procesu není nahlíženo do bankovního či nebankovního registru. Nemusíte zařizovat písemné potvrzení od zaměstnavatele o zaměstnaneckém poměru, nedokládáte pracovní smlouvu, výplatnice (výplatní pásky) a ani výpisy z bankovního účtu. Bankovní účet vlastnit nemusíte do částky 350 000 Kč. Nad tuto sumu jsou peněžní transakce v hotovosti zakázány zákony ČR a musejí být uskutečněny bankovním převodem. Zda-li máte další dluhy či pohledávky investor neřeší. Je čistě ve vašem zájmu, aby jste byli schopni splácet. Tím, že jste poskytly auto jste se zaručili dostatečně. Nenastává tedy situace jako u nekrytých nebankovních úvěrů, kdy se každý musí přesvědčit, že budete mít jak vrátit peníze. Zde je vše plně ve Vaší režii. Nutno zdůraznit, že budete moci dojíždět do práce a jinak jej dál volně využívat. Zůstává Vám nadále povinnost placení povinného ručení (krytí škody cizího majetku) - dáno zákonem. A i dále havarijního připojištění (krytí vlastního poškození). Vždy je vyžadována vinkulace. Tedy peníze dostane investor, ne Vy jako klient - jedná se o jeho zástavu. Pokud dojde k její poškození, tak od pojišťovny dostane kompenzaci.

Splácejte včas - dodržujte stanovené podmínky

Podmínky jsou velmi snadno splnitelné. Zamyslete se ovšem, jestli budete schopni splácet a jak to ovlivní Váš měsíční rozpočet. I když jsem byli všude odmítnuti, tak u zpětné leasingu se zástavou auta budete se vší pravděpodobností schváleni. Nebude ale již ověřováno, zda-li jste dostatečně bonitní na splácení. U tohoto typu financování je celá úvaha jen na Vás. Ve smlouvě jsou vždy uvedeny postupy a to i v případě, že nemůžete splácet. Zpravidla je jisté počáteční období bez sankcí. Následuje pokuta za pozdní placení. V případě, že by jste úplně přestali posílat splátky, mohli by jste úplně přijít o možnost získat vůz zpět do Vašeho vlastnictví. Pokud se tedy vyskytne jakákoliv nečekaná situace (změna výše platu, propuštění), tak ihned o této změně informujte věřitele. A jistě se domluvíte. Nyní jste již zcela seznámeni s problematikou. A můžete se ihned vydat za Vašimi penězi. Pokračujte na vyřízení půjčky. A okamžitě jednejte o dalším postupu. Navštivte naše srovnání nebankovních půjček. Vyberte si jeden z produktů nabízející zpětný leasing automobilu, klikněte na tlačítko žádosti a požádejte ještě dnes.

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP