ZDARMA: Oddlužení, Insolvence, Osobní bankrot - Praha, Brno, Ostrava

Lenka Milá

Lenka Milá

Hledala jsem na internetu, kde by se dal zdarma vyřídit osobní bankrot, insolvence, oddlužení. Ale nepodařilo se mi najít žádné nabídky, které by toto poskytovaly. Bylo by dobré, pokud máte konkrétní zkušenosti, udělat takový seznam. Seznam nabídek, které zdarma nabízejí tyto služby. A ideálně i pro všechny veliké města (Praha, Brno, Ostrava). Pokud máte zkušenost, tak sem pošlete kontaktní informace.

Romana J.

Romana J.

Pokoušela jsem se najít to samé a podle mě nic takové neexistuje. V Praze se mi podařilo narazit na jednu organizaci, která nabízela zdarma finanční poradenství. Bohužel ale jen do té míry, že člověku poradili co dál (například jít do insolvenčního řízení). Ale následně již člověku nedokázali pomoci. A pokud skutečně chtěl jít touto cestou, tak si musel najít specializovanou firmu, která by mu pomohla podat návrh na insolvenci a i ho provedla celým insolvenčním řízením. Samozřejmě ne zdarma, ale vše placené. Takže určitě existují organizace, které zdarma poradí. Ale potom si člověk už musí vše sám zaplatit. A pokud nic zdarma neexistuje ani v Praze, tak pochybuji, že se něco najde v brně nebo v Ostravě.

Jája S.

Jája S.

Mám podobnou zkušenost. Našla jsem v Ostravě neziskovou organizaci, která pomáhá maminkám samoživitelkám a případně i maminkám na MD (ráda předám kontakt). A součástí i je, že Vám poradí ohledně financí a můžete se dokonce setkat i s právníkem pro radu. Pokud by jste ale měli zájem o něco tak komplikované, jako je osobní bankrot nebo oddlužení, tak již musíte vše zařizovat s konkrétní firmou (za peníze, ne zdarma). Ty organizace fungují jako občanské poradny, které Vás nasměrují. Ale nepomohou to zařídit.

Tereza

Tereza

Vidím, že se bavíte o oddlužení. A chtěla bych vás před tím varovat. Sama jsem si tím prošla a už nikdy znovu bych do něj nešla. Vstoupila jsem do insolvenčního řízení, vše mi prošlo a byla jsou soudem schválena. Splátky mi byly rozpočítány na necelé 4 roky a bylo mi i stanoveno životní minimum. A to bylo - 8700 Kč a to včetně dítěte. A teď si představte, že jsem bydlela v Brně, kde jsem měla nájem 5500 Kč + energie. Měsíčně mi tak zbývalo 2700 Kč pro malého a pro mě. Z čehož se absolutně nedalo vyžít. A podle soudu i mé poradkyně to bylo v pořádku. A co jsem se bavila s ostatními lidmi, tak skončili podobně. Například jedna holka brala v práci 17000 Kč a po srážkách ji zůstalo 6000 Kč na celý měsíc! Kdybych si zrovna v té době nenašla přítele, který mi finančně pomáhal, tak bych s malým nepřežila. V žádném případně nedoporučuji insolvenci. Plaťte své dluhy, půjčte si na konsolidaci, ale nikdy neplánujte osobní bankrot. Z toho životního minima se nedá přežít. Naslibují Vám, jak je to výhodné, ale realita je hrozná. A nejhorší je, že jakmile vstoupíte do oddlužení, tak nesmíte nic porušit (opozdit se se splácením, přijít o práci). Jakmile uděláte jeden prohřešek, tak vám celé oddlužení zruší a vy musíte najednou úplně všechny peníze vrátit. Žádné splátky. Najednou. Nedoporučuji ani kdyby to bylo zdarma.

Anonymní

Anonymní

V Praze, Brně, Ostravě...prakticky v každém velkém městě naleznete spoustu občanských poraden, které své služby nabízejí zdarma. Ale jak již psala paní Romana nade mnou, tak jejich bezplatná pomoc sahá jen do určité hranice. Pokud budete opravdu podávat návrh na insolvenci, tak nejspíše budete muset sáhnout po jedné z placených nabídek. Velmi by mě překvapilo, kdyby někdo nabízel insolvenci zdarma. Obávám se paní Lenko, že nikoho takového nenajdete.

P. Novotná

P. Novotná

Taky vám nedoporučuji aby jste podstoupili oddlužení. Vůbec nemluvím o tom co se stane, pokud poručíte podmínky. To vám soud insolvenci okamžitě zruší a všechny dluhy ze splatní. A vše co dlužíte by jste museli vrátit ihned, už žádné splátky. Ale nejhorší je, kolik Vám zůstane na měsíc. Realita je taková, že na měsíc budete mít například 1500 Kč - 2000 Kč. A to mluvím naprosto vážně. Půjčte si peníze na konsolidaci, spojte si všechny dluhy do jednoho. I kdyby jste měli vše splácet dalších 20 let tak je to pořád výhodnější, než to co by vás čekalo dalších 5 let po schválení insolvence.

Bohuslav Svatý

Bohuslav Svatý

Já jsem v osobním bankrotu už víc než rok a zatím to zvládám. Našel jsem si na internetu nabídku od paní poradkyně z Ostravy, která se zabývá podáváním návrhů na oddlužení. Paní byla ochotná, domluvili jsme se na schůzce a prakticky úplně všechno za mě vyplnila a zařídila. Největší úlevou bylo, kdyby byly zmrazeny všechny moje dluhy a čekalo se na vyjádření soudu. Prošel jsem bez problémů na první pokus a celé mě to vyšlo asi na 9000 Kč, které jsem zaplatil této paní. Zdarma to nebylo a ani jsem se nesetkal s tím, že by někdo nabízel oddlužení zdarma. Bohužel v mém případě to bylo jak z bláta do louže. Zatímco dřív jsem měl strach z věřitelů a dalších upomínek, tak teď zase mám strach jak vyžiji. Ke konci měsíce nikdy nemám peníze a stává se mi, že nemám ani na jídlo. Snažím se najít nějakého soukromého věřitele, který by byl ochotný vyplatit moji insolvenci a kterému bych mohl všechno splácet. Možná ostatním toto vyhovuje, ale mé životní minimum je tak nízké, že se na něm nedá žít. Kdyby jste někdo věděli o soukromé osobě, která by byla ochotna půjčit na vyplacení, tak se prosím ozvěte.

Marta Kolaříková

Marta Kolaříková

Pracuji jako specialista na oddlužení a opravdu vám toto kvalitně a s právním servisem nikdo zdarma neudělá. Jsou neziskové organizace jako je Charita, ale i když to zpracují není to dotaženo do konce. Nebo vám jen poradí jak to udělat - úplně jednoduše - co je zdarma většinou není kvalitní. A u takovéhoto životního kroku je lepší se obrátit na odborníky. I když zaplatíte určitou částku za kvalitní zpracování, tak se vám to ve finále určitě vyplatí. My například nabízíme i kompletní právní servis po celou dobu oddlužení. K dalším komentářům Vám řeknu tolik, že minimum (tedy nezabavitelná částka je cca 6200 Kč na dlužníka + 1500 na každou vyživovanou osobu a pokud platíte např. nájem, tak ten musí být zohledněn). Pokud vám bude nebo je oddlužení povoleno je potřeba každé snížení či zvýšení příjmu konzultovat s insolvenčním správcem a vždycky je nějaké řešení. Pokud máte někdo dotazy či konzultaci zdarma, tak se mi ozvěte. Marta Kolaříková

Bc. Jana Kutifelová

Bc. Jana Kutifelová

Kvalitně zpracovat oddlužení tak, aby to klientovi pomohlo a neuškodilo, je náročné a vyžaduje to vzdělání a zkušenosti. A za to se holt platí. Já Návrhy na oddlužení zpracovávám a se zájemci se na penězích vždy domluvím a vyjdu vstříc. Je možnost odložení platby až po schválení, splátky atd. Je fakt škoda, že se někdo potýká s exekucemi a finanční tísní a nemůže z toho ven jen kvůli penězům za oddlužení. Takže kdyby měl někdo zájem o nějaké info: 725 339 449

Petr

Petr

Reakce na Terezu: Vážená Terezo, to co tady píšete je nesmysl. Výpočet splátek je podle výše vašeho dluhu, tak tady nepište nesmysly.

Olča

Olča

Rubikon Praha dělá zdarma pro lidi ve finanční tísni.

Marie Melichová

Marie Melichová

Dobrý den, je možné se s vámi sejít? Mám veliký zájem, prosím ozvěte se mi na email nebo na telefon paní Martino Kolaříková. Děkuji, s pozdravem Melichová. Mé číslo je 773989748, volejte kdykoliv.

Michal Mlýnek

Michal Mlýnek

Já mám s oddlužením jen ty nejlepší zkušennosti. Už mi chybí jen 4 měsíce a možná jsem měl štěstí, ale našel jsem si v Praze skvělou advokátní kancelář, která mě se vším pomohla. Od konzultací až po konečné vypracování. Ano, něco to stálo, ale když si člověk uvědomí, kolik vám ušetří, tak se to jisto jistě vyplatí. A navíc si nemůžu stěžovat ani na svého insolvenčního správce. Kdykoli jsem měl jakýkoli problém, šlo to v pohodě vyřešit. Takže si nemyslím, že by to bylo lepší, jak nekonečné půjčky a další a další úroky.

Irena

Irena

Paní Marto Kolaříková, kde se s Vámi dá sejít? Nutně bych potřebovala Vaší pomoc. Děkuji, Irena, Praha.

Hanka

Hanka

Mě pomohla sluchová poradna v Děčíně,vše za mě kompletně vyřídila,akorát jsem měla jednu schůzku s insolvenční správkyni ,už jsem za polovinou insolvence,jsem ráda že js do toho šla platím podle bude dluhu a nic víc . Tak si doopravdy nestěžuju ,už jen čekám až bude konec insolvence abych měla jak se říká čistý stůl a klid od dluhu. Já bych šla do insolvence znova.

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky