Zákon o odlužení - Insolvenční zákon

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Zákon o odlužení - Insolvenční zákon

Nemáte někdo odkaz na zákon o odlužení (insolvenční zákon) nebo jeho celý text. Nemůžu ho nikde najít. Ideálně v nějaké formě pro lidi, protože já právnickým textům moc nerozumím. Tak aby insolvenční zákon pochopil každý. Dalibor J.

Diskusi založil:

Dalibor J.

Počet shlédnutí:

3321x

Počet příspěvků:

8x

Reakce
ing. Karlík
Hledat celý insolvenční zákon (zákon o odlužení) pro Vás nemá zřejmě cenu. Jak sám píšete, tak jej chcete ve srozumitelné podobě. Tento zákon má cca 6 stran (A4) právnických termínů. Pokud uvažujete nad tím, že by jste podstoupil odlužení, tak hledejte radu u finančního poradce. Jinak Vám mohu poradit, že můžete hledat zákon č. 182/2006 Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení, Hlava V: Oddlužení, §389 až §418. Pokud budete potřeboval nějakou asistenci nebo rady s oddlužením, tak se mě můžete zeptat přímo zde, případně navštívit mé internetové stránky. ing. Karlík
Reakce
Petr G.
Konkrétní zákon Vám mnoho neřekne. Ale mohu Vám shrnout základní předpoklady. Odlužení se schvaluje těm žadatelům, kteří mají minimálně 2 věřitele - nelze tedy podstoupit oddlužení pokud máte závazek jen u jedné osoby. Musíte i být minimálně 30 dnů v platební neschopnosti (naplatit své závazky). Všechny své závazky musíte poté i nadále splácet. Po souhlasu se vše jen tak nesmaže. Platí pravidlo, že maximálně do 5 let musíte splatit minimálně 30% všech svých dluhů. Musíte mít příjem ze zaměstnání, ze kterého to budete splácet. Nesmíte být podnikatel. Dále do odlužení (insolvence) nemůžete jít, pokud máte dluhy z podnikání. Toto je základní shrnutí. Pro konkrétní řešení bych si našel zprostředkovatele.
Reakce
Richard Štreichl
Dobrý den potřebuji nutně vyplatit exekuci. Jsem zaměstnaný a mou hloupostí jsem se dostal do problémů. Tudíž potřebuji vyplatit exekuci a nechci přitom ohrozit mou rodinu na strádání. Mou jedinou zárukou je to, že budu pravidelně splácet. Nemám čím ručit, jen tím, že pracuji. Předem všem děkuji za případnou pomoc. 739164522, katkarisa@seznam.cz
Reakce
Finanční poradce
Dobrý den, již pan Petr Vám stručně shrnul oddlužení a zákon o insolvenci. Musím ovšem rozporovat toto zjednodušení. Je zde spousta výjimek a taky je třeba mít zkušenosti. Přidám konkrétní příklady. Například je zde tvrzeno, že nesmíte mít při odlužení dluhy z podnikání. Existuje zde určitá tolerance. Soud může přihlédnout k tomu, v jaké jsou výši. Dále v jakém jsou poměru k celkové částce. A tak i když máte dluh z podnikání, tak můžete být schválen. Dále k tomu zaměstnání a splácení 5 let a 30%. Jedna z možností je, že máte nějaký majetek. V tom případě se nebude jednat o splátkový kalendář, ale soud může uspokojit věřitele rozprodejem Vašeho majetku. A i kdyby došlo na stanovení splátkového kalendáře, tak takřka nikdy neplatí pravidlo 5 let a 30%. Celý zákon o odlužení (insolvence) je daleko komplikovanější. A rozhodně Vám doporučuji najít si někoho, kdo tomu plně rozumí. Jako ostatně vždy, tak i nyní upozorňuji - projít osobním bankrotem je záležitost i řádově na měsíce. A jediná chyba v jejím podání může znamenat okamžité zamítnutí. Najděte si tak někoho, kdo Vám tuto službu zajistí a je k tomu plně kompetentní. Pokud by jste měl zájem o mé služby, případně jen rady,tak Vás velmi rád uvítám mezi mými klienty. Můžete se se mnou kontaktovat na níže uvedených odkazech.
Reakce
Dalibor J.
Díky radám pana Karlíka (děkuji) se mi to podařilo dohledat. Ale přesvědčily mě další názory, že sám to asi nezvládnu. Proto si někoho najdu a budu to dál řešit s ním. Ale i tak mockrát děkuji za nasměrování. Dalibor J.
Reakce
Dana, Praha 5
Dobrý den, chci si udělat v jedné věci jasno. Vstoupila jsem do insolvenčního řízení, resp. jsem podstoupila osobní bankrot. Nyní mám životní minimum a část mých příjmů dávám na splacení dluhů. Měla jsem ale menší finanční problémy a poslední dva měsíce jsem na tom byla s penězi špatně. Někteří lidé na internetu říkají, že bych si mohla vzít půjčku na překonání tohoto špatného období. Ale jiní říkají, že insolvenční zákon (zákon o oddlužení) toto zakazuje. Jak to tedy je? Děkuji.
Reakce
Blanka Nová
Dano, já si myslím, že si můžeš půjčit další peníze. Insolvenční zákon ani zákon o oddlužení neznám. Ale mám známou, která šla taky do bankrotu. A vím, že si potom vzala další půjčku a že jí to všichni rozmlouvali. Aby nebláznila a víc se nezadlužovala. Takže si myslím, že si normálně můžeš půjčit dále. Ale nejsem právník, je to jen zkušenost z mého okolí.

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP