Vzít si zboží na splátky, spotřebitelská půjčka/úvěr v insolvenci

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Vzít si zboží na splátky, spotřebitelská půjčka/úvěr v insolvenci

Když jsem v insolvenci, bylo by možné si vzít spotřebitelskou půjčku nebo spotřebitelský úvěr, aby jsem si mohla vzít zboží na splátky, na splátkový kalendář? Je tady toto možné nebo ne? jednak mě to zajímá z pohledu, jestli tím neporušuji nějaké podmínky insolvence. A rovněž mě i zajímá, kdo tyto úvěry nabízí? Jestli naprosto každý prodejce. Děkuji.

Diskusi založil:

Naďa

Počet shlédnutí:

8932x

Počet příspěvků:

19x

Reakce
František Laštůvka
Dobrý den,

během insolvence by vám mělo být vyměřeno životní minimu, které by mělo zohledňovat všechny vaše náklady na život a na osoby, které žijí ve vaší domácnosti. Měla by jste mít dostatek peněz na to, aby jste mohla nakoupit jídlo, zaplatit nájem a postarat se například o své děti.

Vaše příjmy jsou samozřejmě vyšší než je toto stanovené minimum. A úplně všechny peníze, které získáte nad toto stanovené minimum, musíte odevzdat na splacení vašich dluhů. To znamená, že odevzdáváte část své výplaty. Sem se ovšem počítají i další (byť i ojedinělé příjmy). Pokud by jste například šla na brigádu a vydělala si peníze navíc, tak by jste je měla správně odevzdat na splacení vašich dluhů. A pozor - pokud by jste si vzala půjčku, tak by jste správně i tyto peníze měla odevzdat! Vy jste vyměřené minimum z platu již získala a půjčka by tedy byla nad limit - a měla by jít na dluhy! Z tohoto důvodu si prakticky v insolvenci nemůžete brát půjčky... .

Ohledně spotřebního zboží je to komplikovanější. Jelikož nedostanete peníze, ale přímo zboží. Před samotnou insolvencí by měly být prodán váš majetek, jako například nemovitosti. Je tedy velmi těžké říci, jak by se správně mělo postupovat v tomto případě. Kdy půjčkou nezískáte peníze, ale přímo majetek. Záleželo by nejspíše na konkrétním rozhodnutí soudu.

Reakce
František Laštůvka
Samozřejmě by jsem ještě dodal, aby jste si raději žádné spotřebitelské půjčky na zboží nebrala - i kdyby jste mohla. Pokud jste momentálně v insolvenci, tak máte tolik dluhů, že je nejste schopná ve svém životě sama splatit. Byla vám dána tato unikátní možnost, kdy vám bude vše během 3 až 5 let odpuštěno. Tak si to nepokazte tím, že si naberete další dluhy... .

Již v tuto chvíli by měl být váš rodinný rozpočet být velmi omezený. A měla by jste být schopná platit jen nejnutnější výdaje. Pokud si do toho vezmete ještě nějaké splátky spotřebitelské půjčky, tak se vám to může sesypat jako domeček z karet. A pokud v důsledku toho přestanete platit insolvenci, tak vám ji soud zruší. Což v důsledku bude znamenat, že všechny vaše pohledávky budu ihned zesplatněny...a z toho se nikdy v životě již nedostanete.

Ať si to tedy můžete nebo nemůžete vzít, tak v každém případě bych vám doporučil, aby jste se tomu vyhnula.

Reakce
Hanka O.
Zdravím, taky jsem v insolvenci a chtěli jsme kupovat televizi v OKAY elektro. Ale zamítli mě z toho důvodu, že jsem v insolvenci. Takže je to pěkně na nic, protože to nejde a neschválí vás. Ondrušková Hanka
Reakce
Pája
Tak to se divím, že vás neschválili protože tady zrovna od OKAY mám leták se splátkovým prodejem. A píšou tady, že k získání musíte být starší 18 let, musíte si kupovat věc nad 3 000 Kč, mít trvalý pobyt v ČR nebo SK a příjem se dokládá pouze u věcí, které stojí více než 50 000 Kč. A v tom případě stačí doložit třeba i jenom invalidní důchod nebo příspěvek na mateřské dovolené. A stejně vám zboží na splátky dají! O žádné insolvenci tady není ani slovo. Takže si myslím, že si spotřebitelský úvěr nebo splátkový prodej klidně můžete vzít. Jak jinak si představují, že by jsme si koupili něco do domácnosti s tou almužnou, která nám v insolvenci zůstává? Pokazit se mi lednice, tak ji nejednou nezaplatím.
Reakce
Táňa
Jde to. My jsme s manželem dostali spotřebitelský úvěr na splátky. Musíte mít občanský průkaz, řidičský průkaz, vyplněnou žádost o úvěrovou smlouvu, potvrzení o příjmu ze zaměstnání z účtárny a vyplněný formulář ve kterém souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Potom jsou ještě nějaké kopie dokladů atd. ale to vám všechno udělají až na místě. Opravdu si stačí zajít přímo na nějakou prodejnu a domluvit se. Paní byla velice ochotná a udělali jsme to během jednoho odpoledne, i jsme to měli už doma.
Reakce
Anonymní
Podle mě to možné není! V insolvenci máte platit co jste si napůjčovali dříve. A ne si co tady ještě půjčovat další peníze navíc! Já bych vám to zatrhl. Asi vám insolvenční správce nechává moc peněz, že si můžete dovolit ještě platit měsíční splátky, co?
Reakce
Blanka, Zlín
Anonymní: Chtěla by jsem vidět já vás, jak by jste vyžil s 12400,- Kč měsíčně s dítětem. Aby jste zaplatit nájem bytu, energie, jídlo pro sebe a své dítě, dojíždění do školy a oblečení. Toto kdyby jste sám zažil, tak by vás velice brzo přešel smích! A ne tady být ještě na lidi hnusný. A většina lidí se do této situace nedostala ani vlastní vinou. Podívejte se tady na některé příběhy, které tady lidé píšou. Většinou za to můžou samy firmy, které poskytují nebankovní půjčky. Protože chtějí vysoké splátky a jak na to jednou nemáte, tak šup vás do registru a k exekutorovi. Nedají vám ani jednu šanci. A naopak dělají všechno pro to, aby si to člověk pak nemohl ani konsolidovat. A sama ta firma ho potopí. Pak se nedivte, že lidem nezůstává nic jiné, než jít do insolvence.
Reakce
Libuška Š.
Podle toho co jsem četla ve zprávách, tak lidé kteří jsou v insolvenci si už další peníze půjčovat nesmí. Protože pokud to udělají a soud jim na to přijde, tak jim insolvenci zruší a oni musí okamžitě zaplatit všechny své dluhy. Aspoň jsem to tak četla. Pokusím se najít ten článek. Myslím, že to bylo na idnes.cz nebo v nějakých podobných zprávách.
Reakce
Jiri M.
Sem. Čerstvé pul roku po insolvenci dalo výše vzít něco na splatkovy kalendář
Reakce
Jiri M.
Dobrý den chcise zeptat sem v registru a čerstvé po insolvenci vše mám zaplacené mohu si z Ok vzít na splátky třeba TV nebo anotebook
Reakce
Jan
Chci se optat. Jsem v insolvenci je možnost si vzít auto na lizink?
Reakce
lenny
I v insolvenci se dá krásně šetřit,tak proč se znovu zadlužovat,to vám to nestačilo?
Reakce
Jindra
Pokud jste v insolvenci, pak vám žádná splátkova společnost nepůjčí. Play sice uvádí, že stačí OP, ale samotný OKAY pouze zprostředkuje žádost o úvěr, tzn. že vaše údaje posílá do banky ke schválení. Když jste v insolvenci, tak nejen ze jste ve veřejném insolvencnim rejstříku, ale jste ve všech bankovních i nebankovnich registrech. 5 let trvá insolvence, to vám nikdo nepůjčí a po skončení insolvence jste v registrech dalších 5 let, takže 10 let máte smůlu. Jen mi hlava nebere myšlení zde. Šli jste do insolvence, jelikož jste nestačili platit. Stát vám nabídl pomoc s odluzenim nechal životním minimum, vy píšete, že se z toho nedá vyžít, ale přesto si chcete vzít něco na splátky? A kde byste na ne vzali, když už před nimi nevychazite? Prostě 5 le5 budete muset zivorit a žádná společnost vám NEPŮJČÍ. TAK TO PROSTE JE.
Reakce
Jindra
A pro méně chapave. V insolvenci si nemůžete a ani vám nikdo nedá půjčku, nákup na splátky, auto na splatky/ leasing. Je třeba myslet na to, že pokud by na vás někdo třeba auto napsal, auto, které má hodnotu dejme tomu 100000,- pak jej musíte odevzdat insolvencnimu správci na umoreni dluhu. Protože během těch 5 let vám náleží pouze životní minimum, které schválil soud. Pokud insolvencni správce či soud dojde na to, že si vydelavate bokem nebo máte nějaký majetek, pak vám zruší splátkový kalendář, dojde ke sesplaceni dluhu a vy jej budete muset uhradit celý.. insolvence je možná POUZE! JEDNOU ZA ŽIVOT.
Reakce
ema gombarova
dobry den mam zejm dekuji
Reakce
MB
Na splátky nikdy nic, jsem rad že jsem dostal šanci se dost z dluhu. A pokud někdy něco budu chtít radši si na šetřím. Buď te radi ze vám ji dali šanci se oddlužit.
Reakce
Pepe
Dobry večer na tema insolovence mame po insolovenci s manželkou ne chybou naši co mame dělat když vam nikdo po insolovenci dalšich 5 let nikde nepujči vam odejde lednička ,pračka a vi hotově nemamte co maj ti lidi dělat
Reakce
Zdeněk
Auto dostane i v insolvenci

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP