Smlouva uzavřená na mé jméno (dítě) v době nezletilosti (dluh)

Tereza

Tereza

Dobrý den, mám na Vás dotaz a prosím Vás o radu. Otec uzavřel paušál u telefoniky O2 na mé jméno. V té době mi bylo 13 let je to před šesti lety. Rodiče se rozvedly a u soudu sdělil, že veškeré dluhy jsou zaplacené. Ale nebyly. V této době to vymáhá O2 ode mně. Že to chce do 15 dnů uhradit. Žiji sama, studuji a moje příjmy jsou akorát 700 Kč přídavky a občas alimenty od matky. Která mi dá tak jednou za 3 měsíce 1000 Kč. Otec mi alimenty neplatí. Takže nemám z čeho dlužnou částku uhradit. Chtěla bych se ale zeptat - mají na to vůbec nárok to vymáhat po mně? Když já jsem v době uzavření smlouvy byla nezletilá? Děkuji.

ing. Karlík

ing. Karlík

Sám na tuto otázku nemám odpověď - zkoušel jsem se dívat i na internet a nikde jsem nenašel nikoho, kdo by řešil stejný, nebo alespoň podobný, problém. Nebudu spekulovat jak je to s právní stránkou věci - tady opravdu není dobré nic "předpokládat" a spoléhat se, že to uhrajete na nezletilost.

Mobilní operátor vás může dát bez mrknutí oka do bankovního registru dlužníků. Pokud se tam ocitnete, tak dalších 5 - 10 let nebudete moci uzavřít smlouvu s žádným operátorem, v bance vám nedají půjčku, kreditní kartu a ani nepovolí přečerpání do mínusu. A stejně tak vám nedají ani hypotéku. Takže tuto situaci musíte řešit - musíte se s nimi buď domluvit, nebo jim zaplatit. Jinak si opravdu můžete zadělat na komplikace na několik let dopředu. Mimochodem - kolik jim dlužíte?

ing. Karlík

ing. Karlík

Jinak jsem se ještě díval na podmínky mobilních operátorů z let 2006 - 2009. Tedy z období, kdy jste měla mít uzavřenu tu smlouvu. Eurotel a T-Mobile umožňoval uzavření až od 18 let. Vodafone (O2) umožňoval uzavřít smlouvu s člověkem starším 15 let. Ale jen přímo s ním. Nemohl to jeho jménem podepsat jeho zákonný zástupce (otec). Takže mi přijde velmi podivné, co tady popisujete. Jste si na 100% jistá, že máte od operátora veškeré informace? Případně jej kontaktujte, ať vám sdělí veškeré podrobnosti.

Tereza

Tereza

Děkuji Vám za radu, hned na O2 zavolám a zjistím víc podrobností.

Zdenek Potůček

Zdenek Potůček

Podařilo se Vám to nějak vyřešit a jaká byla jejich odpověď? Momentálně řeším podobnou situaci a moc by mi pomohlo, kdyby jste napsala, jak to skončilo.

Katka P.

Katka P.

Prosím o pomoc, mám naprosto stejný problém. Když jsem byla nezletilá, tak jsem dostala telefon a smlouva byla uzavřena na mé jméno. Jak asi předpokládáte, tak řeším momentálně dluh na tomto účtu. Sama ani nevím, kolik jsem jim dlužna a kde co mám zaplatit. Chtěla jsem si v bance sjednat kontokorent, abych mohla čerpat do mínusu. A tam jsem se dozvěděla, že jsem vedená v nějakém registru dlužníků. A pak jsem se dopátrala, že to nejspíš bude kvůli operátorovi. Nevíte prosím co mám dělat? Já nejsem žádný dlužník a vždy vše platím do poslední koruny. A nechci mít do budoucna nálepku dlužníka. Jak to mám řešit a co mám dělat? (nyní jsem už plnoletá)

ing. Karlík

ing. Karlík

Katko, na to není jednoduchá odpověď. V první řadě kontaktujte operátora. Na infolince by Vás měli nasměrovat dál. Sdělte jim situaci, že na Vás jako na nezletilou osobu, dítě, byla uzavřena smlouva a že nebyla řádně hrazena. Měla by jste se dozvědět kolik dlužíte a jak to uhradit. Jakmile to bude uhrazené, tak začněte řešit záznam v registru dlužníků. K Vaší smůle tady není jeden jediný centrální registr. Ale existují bankovní i nebankovní registry. A to několik. A pokud se budete snažit zjistit, ve kterém jste, tak budete muset ve většině případů zaplatit. Pokud je v ČR např. 20 registrů, tak každému budete muset dát například 250 - 500 Kč za výpis. A následně musíte splnit podmínky k vymazání. V některých případech je záznam například smazán za 5 let. V jiných případech jim musíte za smazání i zaplatit.

Katka P.

Katka P.

Dobrý den, obrátila jsem se na linku operátora. Bylo to velmi zmatečné, protože nikdo nic nevěděl a ani o mně neměli na začátku žádný záznam. Nakonec jsme se dopátrali k tomu, že můj dluh byl postoupen nějaké agentuře, která se zabývá jejich vymáhání. Vše jsem zaplatila a mělo by to být v pořádku. Akorát si nevím rady s tím registrem...nevím na koho a kde se obrátit. Jde mi o to, že bych si chtěla brát peníze do mínusu na BÚ. Případně i mít možnost si vzít půjčku nebo například hypotéku. Ale jak jsem v registru, tak asi nemám šanci. Nemá s tím někdo zkušenost?

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky