Rada po insolvenci, vrácení přeplatku

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Rada po insolvenci, vrácení přeplatku

Dobrý den, chci se prosím zeptat, zda někdo nevíte, co dělat v situaci, kdy Vám má insolvenční správce vrátit přeplatek, bohužel se ale nic neděje. Nastíním situaci. Za rok a půl, jsem doplatil dlužnou částku v insolvenci. Udělal jsem mimořádnou 100% splátku, tudíž jsem splatil vše, co bylo potřeba. Na mém odkazu v isir justice je napsáno, že je to uzavřené, pravomocná věc, tudíž je prostě vše, tak já má být. Od soudu mi přišel dopis, že mám přeplatek 5500,-. Dobře, není to bůhví co, ale peníze to jsou. Insolvenční společnost V.O.S, už mi posílá přeplatek asi přes měsíc, ale jaksi pořád nedošel, otázka zní, dá se s tím něco dělat? Nejde o 5500,-... Jde o princip, když chtěli něco po mě, neustále na mě šlapali, teď když chci něco já, tak koncipient odepíše, že to bude urgovat, a stejně nic. Děkuji za každou radu a přeji pěkný slunečný den ;)

Diskusi založil:

Martin Mátl

Počet shlédnutí:

592x

Počet příspěvků:

8x

Reakce
Ahoj
Oni mají termín až 3 měsíce, do kterých ti ten přeplatek musí vrátit. Takže mají ještě hromadu času. Doporučuji urgovat u správce (stačí emailem, telefonem), ale neboj, peníze nakonec dostaneš.
Reakce
Radim U.
To je naprosto typické! Když já splácím a opozdím se o den, tam mi volají a vyhrožují. Ale když je řada na nich, aby někomu vrátili peníze, které poctivě přeplatil, tak se zapírají a nic nedají! Protože moc dobře ví, že jim nic nehrozí.
Reakce
Andrea O.
Taky jsem měla přeplatek cca 7 tisíc. Vrátili za dva měsíce převodem na účet, nikam jsem volat nemusela. Všechno bylo automatické.
Reakce
Rada
Zavolej tvojí správkyni, domluv se s ní.
Reakce
Anonymní
Termín je 90 dnů, ještě mají čas, pokud ještě ani neuběhl měsíc...nemáš se pro co vztekat.
Reakce
Pája Ulrychová
Taky čekám na přeplatek, potřebuji ho na zaplacení nájmu. Už čekám 4 týdny. Opravdu to může trvat až 3 měsíce? Já jsem s tím totiž počítala na nájem. Že mi to pošlou. A teď na internetu hledám, kdy mi to pošlou, toto není dobré.
Reakce
Právník
Pokud máš kontakt na koncipienta tak kontaktuj přímo jeho, jinak si vyžádej jeho kontakt na úřadu.

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP