Povolení oddlužení a nedodržení splátkového kalendáře

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Povolení oddlužení a nedodržení splátkového kalendáře

Nemáte někdo zkušenost s tím co se stane pokud dostanete povolení k oddlužení a pak dojde k nedodržení splátkového kalendáře. Dostal jsem se do svízelné situace, ale chci to nějak řešit. Co mi případně hrozí a na koho bych se měl obrátit? Nebo jak to celé mám vůbec řešit?

Diskusi založil:

Jenda

Počet shlédnutí:

7986x

Počet příspěvků:

11x

Reakce
Praha
A už jsi se dostal do této situace, nebo teprve něco takového plánuješ? protože projít celkovým oddlužením je celkem namáhavé. A pak o to projí kvůli nějakým plánům jak se vyhnout dluhům... .
Reakce
Jenda
Jenom jsem tím myslel, co by se stalo, kdybych porušil splátkový kalendář, který mi bude vypočítám. Protože jsem na tuto odpověď nikde nepřišel. Hrozí mi nějaké sankce, nebo je oddlužení daná věc - jednou je mi to schválené a já musím začít dalších pět let platit. A můžu zaplatit kolik chci?
Reakce
Tom
Tak to v žádném případě vůbec nefunguje. Ano, na začátku ti bude stanoveno kolik musíš měsíčně splácet. Pokud budeš například dlužit 1 000 000 Kč, tak musíš (v každém případě) splatit 30%. Tedy nějakých 330 000 Kč. A dostaneš na to limit maximálně 5 roků. Předtím, než ti to bude schváleno, tak musíš dokázat, že mám dostatečný příjem. Musíš mít zaměstnání a musíš mít na to, aby jsi byl schopný úměrnou splátku i platit. To se odvíjí od počtu osob v domácnosti, od tvého příjmu a zda-li jsi ženatý. Ale vše toto musíš splatit.
Reakce
Jenda
Pokud to dobře chápu, tak mi nejdříve bude stanoven splátkový kalendář, který budu muset dodržovat. A budu muset tedy platit po každý měsíc. Takže i budu mít úměrnou měsíční splátku. nechápejte mě špatně. Jen se chci zeptat co by se stalo, kdyby jsem to nebyl schopen platit. Protože jsem si již setkal s jednou poradkyní a ta mi vypočítala tento splátkový kalendář. ten mi ovšem vychází jen o něco méně než momentálně splácím. A to je problém. Velikou výhodou je, že budu muset splatit o něco méně. Ale na druhou stranu si měsíčně moc neulevím. A už i teď mám někdy problémy celou částku dát dohromady. Pokud teď nezaplatím splátku (nebo její část), tak se to dá ještě nějak řešit. Většinou mi odloží splátku. Ale v případě, že bych podstoupil oddlužení a měl problém se splacením, tak co by se stalo? Jaké by to pro mě mělo důsledky?
Reakce
Zuzana Machová
Dobrý den, pracuji jako finanční poradce a zprostředkovávám osobní bankroty a insolvence. Dobře Vám rozumím, určitě to nemyslíte špatně. Jen máte obavu co by se mohlo stát, kdyby jste nebyl schopen platit. A to naopak velmi oceňuji. Jako jeden z mála máte i starost o to co bude po schválení. Mnoho klientů vidí nejdále jen k tomu, že nebudou muset vše splatit a dále nevidí. Alespoň dle mých zkušeností. Nyní k Vašemu dotazu. Po povolení Vaší žádosti dostanete určený splátkový kalendář. Ten budete muset měsíčně plnit. V okamžiku, kdy by jste to nedodržoval, tak se ihned dostáváte do problému. Jako další krok nastává to, že veškerý Váš majetek podléhá (teď si neuvědomuji dané slovo). Jednoduše je možné ihned převzít (exekuce) Váš majetek a ihned jej prodat. Již zde neexistují žádné odbočky. Jste ve velkých problémech, již se na nic nečeká, nejsou zde žádné odklady splátek atd. Schválení oddlužení je velmi složité a pokud jste uspěl, tak si musíte být 100% jistý, že to myslíte vážně.
Reakce
Souhlas
Ano, v případě že neplníš dohodnuté podmínky, taky jsou v podstatě rovnou v exekuci. S tím rozdílem, že zde již není ono hluché období, kdy máš jen oblepený nábytek nálepkami od exekutora. Ale rovnou se může přejít k dražbě. Zkrátka si velmi dobře rozmysli do čeho jdeš.
Reakce
Viktor Vašinka
Dobrý den, vidím, že máte spoustu nevyjasněných otázek ohledně osobního bankrotu, do kterého směřujete. Pokud potřebujete opravdovou pomoc a zaručené informace, tak se obraťte na zkušeného poradce. Mohu Vám nabídnout pomoc bez poplatků předem a zbavit Vás všech dluhů. Vše Vám vysvětlím do posledního detailu a zodpovím i všechny otázky ohledně splátkového kalendáře. V případě zájmu jsem po celý den na telefonu. Předem se nic neplatí. Ke schválení oddlužení není třeba žádná zástava. Budu se těšit na Váš telefonát. Vašinka
Reakce
Hájková
Potřebujete-li poradit s oddlužením, chcete znát odpovědi na svoje otázky týkající se insolvence, můžete mi zavolat. Probereme Vaši situaci a najdeme pro Vás co nejlevnější a nejbezpečnější řešení. Mé služby jsou placené, Vaši situaci ovšem můžeme nejdříve konzultovat zdarma. Hájková
Reakce
Martina
Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat, pokud mi bývalý zaměstnavatel dluží za mzdu. Podepsali jsme splátkový kalendář, ale ani tak se nám nepodařilo žádné peníze získat. Datum poslední splátky byl k 31.12.2016 a dodnes nemáme ani korunu. Je nejlepší podat žalobu? Inspektorát práce nám bohužel moc nepomohl. Pouze nám napsal, že máme podat hromadnou žalobu. Je tu někdo s podobnými zkušenostmi? Jak jste postupovali a je šance, že peníze už neuvidíme nikdy? Vzhledem k tomu, že bývalý zaměstnavatel prakticky nic osobně nevlastní a vše je napsané buď na partnery, nebo na rodinné příslušníky. Moc děkuji za případnou odpověď a radu. Martina
Reakce
Petra
Dobrý den, chci se zeptat, zda v této době koronavirus...můžu zažádat o odložení splátek k insolvenci. Vím, že to v insolveni nejde. Mám už za sebou 2,5 roku bez výpadku nikdy mě to ani nenapadlo snažím se co se dá, ale ze dne na den jsem bez peněz a vůbec nevím co mám teď dělat. Zda mohu zažádat nebo to nemá cenu. Děkuji za odpověď Petra

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP