Poradny pro odlužení, rady a zkušenosti

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Poradny pro odlužení, rady a zkušenosti

Existují nějaké bezplatné poradny pro odlužení? Já mám veliké dluhy a nevím si s nimi rady. Ale taky nerozumím jak funguje odlužení. Potřebuji buď nějakou bezplatnou poradnu nebo od někoho kdo má zkušenosti získat rady. Prosím rychle, velmi to spěchá, potřebovala bych to do konce tohoto měsíce.

Diskusi založil:

Klára T.

Počet shlédnutí:

3901x

Počet příspěvků:

9x

Reakce
Petr
Odlužení jsem podstoupil, ale moc ti neporadím. Protože jsem si našel jednu paní (paní Vyskočilová ze Svitav), která to udělala všechno za mě. Musím tě ale předem upozornit, že tě čeká moc papírování. Musel jsem dokazovat, že například budu schopný splácet a že mám zaměstnání. Dále jsme dávali dohromady všechny moje dluhy a věřitele, které jsme ještě museli kontaktovat atd. Bylo toho strašně moc, naštěstí to všechno za mě zařídila ona. Doporučuji ti si najít někoho z tvého města, kdo by ti s tím pomohl.
Reakce
Finanční poradce
Pan Petr má dobrou pointu. Rozhodně doporučuji kontaktovat někoho, kdo tyto služby nabízí. Ono totiž odlužení je běh na dlouhou trať. Může trvat i několik měsíců než se skutečně bude realizovat. A již jsem i viděl případy, kdy po měsících čekání byl návrh zamítnut. Ale jen kvůli špatně vyplněné žádosti. A to to ti lidé dělali za pomoci poradce. Pokud se na to paní Kláro chystáte sama, tak jste velmi odvážná a nemáte nejmenší představu co žádost o odlužení znamená. Rozhodně si najděte někoho, kdo Vám s tím pomůže.
Reakce
Klára T.
Ano, chystám se použít služeb nějakého poradce. Ale ze začátku bych potřebovala nějakou bezplatnou poradnu, která by mi zdělila základní podmínky atd. Prostě bych potřebovala všeobecné rady a zkušenosti. Já totiž ani vůbec nevím co vše musím splňovat. A nechci někomu zaplatit za jeho služby aby mi pak řekl, že to nejde kvůli něčemu vůbec udělat. Taky se za pomocí rad a zkušeností chci vyhnout podvodníkům. Děkuji.
Reakce
Klára T.
Mohl by jste mi prosím napsat alespoň základní podmínky?
Reakce
Finanční poradce
Mohu, ale předem Vás upozorňuji, že podmínky se posuzují případ od případu. Berte je prosím jen orientačně. Za prvé musíte mít dva a více věřitelů - nelze podstoupit odlužení pokud máte jen jednu půjčku. Musíte být minimálně 30 dnů v prodlení se splácením. Vaše finanční situace musí vykazovat známky platební neschopnosti - že nejste schopna své dluhy řádné splácet. Musíte mít příjem (zaměstnání, ne podnikání) a musíte být schopna do maximálně 5 let splatit 30% všech svých závazků (toto je třeba doložit). Pokud tyto podmínky splňujete, tak teoreticky můžete podat žádost a bude Vám úspěšně vyřízena. Ve všem má ovšem poslední slovo soud.
Reakce
Adam Hanák
Já mám s odlužením velmi špatnou zkušenost. Podívejte se raději po nějaké půjčce a splaťte to. Nejdříve jsem byl dvakrát podvedený, kdy jsem za odlužení zaplatit předem a s ničím mi nepomohli. Na potřetí jsem narazil na někoho "seriózního", kdo se mi snažil pomoci. Čekal jsem dlouhé měsíce, nic jsem po ten čas nesplácel a vše mi jen narostlo. A nakonec mi řekli, že mi to neschválili. Takže mi všechno narostlo o úroky a já musel hledat další nebankovní půjčky. Vědět to předem, tak žádné odlužení nepodstupuji. Mám jen ty nejhorší zkušenosti. Dobrá rada - splaťte své dluhy, třeba i půjčkou, která všechno sjednotí. Ale nejděte do toho nad čím zrovna uvažujete.
Reakce
Bára, Tábor
Dostala jsem se do svízelné situace. Mám u banky úvěr 700 000 Kč, který je se zástavou nemovitosti, mého bytu. Ale protože jsem nebyla schopná jej splácet, tak jsem si musela vzít nebankovní půjčku 150 000 Kč. Abych měla na splátky a i na živobytí. Ale to mi došlo. A tak jsem si musela vzít další 4 rychlé nebankovní SMS půjčky jenom abych měla na splátky. Teď mi ale už nikde nepůjčí. Zkoušela jsem žádat i nebankovní soukromé investory, ale nikdo mi půjčku nedá. Nevím co mám dělat a na koho se obrátit? Nevíte prosím, kdo by mi mohl pomoci? Já nechci přijít o byt a nevím jak to mám platit. Pomohla by mi třeba nějaká poradna pro oddlužení? Doporučíte něco? Děkuji.
Reakce
lenka
jak je to s dědictví po ukončení oddlužení splaceno jen 30% dluhu musím i musím odevzdat dědictví i po skončení insolvence děkuji

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP