Osobní bankrot dlužníků v exekuci

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Osobní bankrot dlužníků v exekuci

Je možný osobní bankrot dlužníků, kterým dluhy přešly do exekuce? Mám úvěr u ČSOB, nebankovní půjčku u Smart Finance, další u Cetelem a pak jsem ještě dostala peníze od soukromého investora. Většina z toho ale je už v exekuci, nebo se tam k exekuci už schyluje. Mají právo o osobní bankrot žádat i takoví dlužníci? Nebo je to jenom pro lidi, kteří všechno splácí (nebo se to ještě nedostalo tak daleko jako u mě).

Diskusi založil:

Hanka

Počet shlédnutí:

3458x

Počet příspěvků:

11x

Reakce
anonym
Já má za to, že nemůžeš mít exekuce, pokud chceš podat takovou žádost. Ale moc tomu nerozumím, ber to spíš jako jenom takový názor. Někdo psal tuším někde na internetu, že měl exekuce a že to proto neschválili.
Reakce
Finanční poradce
Dobrý den, o osobní bankrot můžete požádat i v případě, že již máte exekuci. Tato žádost se nijak neliší od klasické žádost o zbavení se "jen dluhů". Ovšem při posuzování na nás bude pohlíženo o trošku více tvrdě. A konečné slovo má při rozhodnutí soud, který vše posoudí. Takže nelze předem s určitou říci, zda-li by jste byla schválena. Takže odpověď - ano, můžete požádat a ano, můžete být schválena.
Reakce
Hanka
Finanční poradce: Mockrát Vám děkuji za Vaši odpověď. A co dál bych tedy musela splňovat, aby mi to bylo schváleno. Jsou tady ještě nějaké podmínky, které mi můžete říci předem? Svitla mi trošku naděje, tak doufám, že nestroskotám na nějaké další podmínce. :(
Reakce
Gregor
Anonym nemá pravdu. Exekucí se bát nemusíš, sice jsi v horší situaci, ale rozhodně i v tvém případě lze žádat. Jedna má známá v podobné situaci podávala žádost. Ale nevím jak dopadla. Žádost ji nicméně přijali.
Reakce
Finanční poradce
Milá Hanko, celá situace je o trochu složitější a předem se nedá skutečně nic říci. Dokonce ani kdyby jste mi poskytla všechny podklady a my jsme společně vyplnili a podali všechny žádosti, tak ani v té chvíli Vám nejsem schopen nic slíbit. Toto je celé záležitost soudů. Ale mohu Vám nastínit alespoň základní podmínky. Základem je, že musíte mít stálý příjem - zaměstnání. Taky z něj musíte být schopná splatit do 5 let 30% všech dluhů. Pokud dlužíte například 200 000 Kč, tak v dalších pěti letech musíte uhradit 60000 Kč při měsíční splátce 1000 Kč. Tady se ovšem bavíme o maximální hranici. Pokud by jste měla vyšší příjem, tak by jste celým procesem mohla projít mnohem dříve, například za 2 roky. Dále nesmíte mít za posledních pět let záznam v trestním rejstříku. vaše závazky musejí být minimálně u dvou věřitelů. nelze vstoupit do osobního bankrotu jen s jedním dluhem (tento parametr splňujete). A v neposlední řadě se nesmí jednat o dluhy z podnikání a ani v době podání žádosti nesmíte být podnikatelkou. Jak jsem již psal, tak situace s exekucemi je nevypočitatelná a nelze vše garantovat.
Reakce
Hanka
Děkuji moc. Mám zaměstnání, ale neberu moc peněz, mám tak okolo 15000 Kč, ono se to každý měsíc trochu mění. Není to z podnikání, byly to všechno nebankovní půjčky. A záznam v trestním rejstříku v žádném případě nemám. Myslíte si, že bych mohla být schválena?
Reakce
Finanční poradce
Vypadá to nadějně, ale jak jsem již zmiňoval, každá žádost je individuální a je třeba probrat mnoho aspektů. Pokud by jste měla zájem jít do osobního bankrotu a jste z Prahy, tak mi zanechejte na sebe nějaký kontakt. Mohli bychom se sejít a podívat se na vaši situaci podrobněji. Předem ale není možné nic garantovat.
Reakce
Hanka
Dobrý den, mohl by jste mi prosím poslat podrobnější informace na můj e-mail hana.koleckova2@seznam.cz. A ještě se chci zeptat, jestli jsou Vaše služby zdarma? Myslím tím nějaké poplatky předem atd. Podání žádosti asi nebude zadarmo, ale například první konzultace, před tím než začneme něco vyplňovat.
Reakce
L. Flekancová
Dobrý den, pokud jsou Vaše služby zdarma, mohl by jste mi napsat na lucie.flekancova@seznam.cz? Mám jeden dluh u Home Credit, jeden u Cetelem a potom mám ještě dvě rychlé nebankovní půjčky před výplatou. Ale jenom jedno z toho je v exekuci. Zaměstnání samozřejmě mám, měsíční výplata je 12380 Kč. Mohl by jste mi prosím poradit? Mockrát děkuji!
Reakce
Jarda
Dobrý den, již mám exekuci, kterou platím již skoro 3 roky. Za tu dobu jsem zaplatil asi 240000 Kč, ale ještě mi chybí doplatit 350000 Kč. A přišla mi další na 66 000 Kč. Nezvládám to, myslíte, že by jsem mohl žádat o osobní bankrot? Tento dluh vznikl neplacením, ale je 3 krát větší než mi banka poskytla. Mají to exekutoři a dávají 17,5 procenta ročně jako úrok z celkové částky. Tak jsem na bodě mrazu. Poraďte prosím.

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP