Osobní bankrot - alimenty, úřad práce, příspěvek, úřad práce

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Osobní bankrot - alimenty, úřad práce, příspěvek, úřad práce

Nikde jsem nenašel popsané, jak je to s příjmy, pokud podstoupíte osobní bankrot. Ale pokud nejde o zaměstnání, co když se jedná například o sirotčí důchod, alimenty, příspěvky na bydlení, sociální dávky z úřadu práce, dědictví apod.? Pobírám sirotčí důchod a rád bych si zažádal o osobní bankrot. Jen mám obavy, že bych po té o něj přišel. Můžete mi poradit, či je to možné. A jak se tyto příjmy během osobního bankrotu řeší? Děkuji.

Diskusi založil:

Karel

Počet shlédnutí:

3357x

Počet příspěvků:

8x

Reakce
Vašk Kalivoda
Stačí jenom splatit za pět let třicet procent toho, co komu dlužíte, nic jiného nemusíte dělat. A myslím si, že na sirotčí důchod Vám nesáhnou, stejně tak ani na sociální dávky od úřadu práce ani alimenty. To jsou Vaše příjmy.
Reakce
Anežka Malaníková
S předchozím příspěvkem nesouhlasím. Zmíněných 30% za 5 let jsou minimální požadavky. Ve skutečnosti je to spodní hranice, kterou při osobním bankrotu musíte zaplatit. Ale ve skutečnosti to může být 40% nebo i 60%. To záleží na soudu a jeho rozhodnutí. Dále i 5 let není směrodatné - opět může být nastavena jiná doba. všechno je to na rozhodnutí soudu.
Reakce
Finanční poradce
Plně souhlasím s paní Malaníkovou. Ještě bych rozšířil informace o finanční část otázky. Po osobním bankrotu Vám bude ponecháno životní minimum, které se odvíjí od Vaší rodinné situace. Tedy pokud vychováváte potomka, jste sám nebo máte rodinu, tak pokaždé může být stanoveno minimum zcela jinak. A ano, soud Vám může sáhnout na sirotčí důchod apod. - nepřijdete o něj, ale bude použit ve prospěch Vašich věřitelů. Stejně tak alimenty (zde ale předpokládám, že by měla zůstat alespoň nějaké část na výchovu dítěte).
Reakce
ing. Karlík
Otázka ohledně sociálních dávek od úřadu práce je zcela zcestná. Podmínky k oddlužení zcela jasně říkají, že majoritní většina pohledávek nesměla vzniknout z podnikání. O této výši rozhodne individuálně soud. A zároveň říká, že žadatel musí mít zaměstnání. Tedy otázka ohledně osobního bankrotu na úřadu práce a sociálních dávkách nepřipadá v úvahu. V takovém případě by Vám Vaše žádost nebyla schválena. Co se týče sirotčího důchodu tak ano, můžete o něj (či jeho část) být připraven.
Reakce
anonym
Dobrý den, mám dluhy a některé už se skoro stávají exekucemi. Ale mám byt. Tak se chci zeptat, pokud bych požádal o bankrot, mohl bych si tak zachránit tento byt, abych měl kde bydlet? Je ale na něm i nějaká zástava. Děkuji.
Reakce
ing. Karlík
Pokud požádáte o bankrot, tak první po čem se bude soud dívat, bude právě Váš majetek. Takže jako první možnost zvolí uspokojení věřitelů právě Vaším bytem. Pokud tato částka nebude dostatečná, tak Vám bude vyměřeno doplacení formou měsíčních splátek. Pokud tedy podáte žádost, tak byt bude s největší pravděpodobností prodán. Co se týká dopadů na alimenty, příspěvky na domácnost apod., tak bude záležet na zbývajícím nedoplatku. Jelikož neznám podrobně Váš případ, tak nemohu vše tvrdit s určitostí. A nemohu říci, zda-li o příspěvek na bydlení aj. přijdete a v jaké výši to bude. Nicméně Vám bude zachováno životní minimum. To je u každého žadatele jiné - což již bylo zmíněno nade mnou.
Reakce
Viktor Vašinka
Nabízím Vám pomoc s oddlužením, osobním bankrotem a insolvencí. Celým procesem Vás provedu (mé služby jsou placené) a znovu postavím na nohy. Vysvětlím vše, co Vás bude zajímat a dovedu celý proces do zdárného konce. Probereme Vaše důchody, příspěvky na domácnost, alimenty a podobně. Vše svým klientům vysvětlím. Volejte na 733183288. Děkuji, Viktor Vašinka.

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP