Odlužení v případě rozvodu manželů

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Odlužení v případě rozvodu manželů

Byla jsem vdaná za mého manžela 7 let a máme jedno malé dítě. V době našeho manželství nám vznikly společné dluhy. Rozhodně musíme požádat o odlužení. Problém ale je, že se rozvádíme. A já po rozvodu budu potřebovat všechny peníze a nemůžu si dovolit platit žádné splátky. Jak se zařizuje a jak funguje odlužení v případě rozvodu. Máte někdo zkušenosti nebo nějaké kontakty na lidi, kteří by nám mohli pomoci?

Diskusi založil:

Faltýnová

Počet shlédnutí:

3069x

Počet příspěvků:

8x

Reakce
K. Hanych
Dobrý den, zabývám se zprostředkování odlužení. Jen mě zaráží jeden fakt, že z Vašeho příspěvku vyplývá, jako by vás tento krok měl ochránit před dalším splácením. Že budete potřebovat veškeré peníze a neplatit žádné splátky. V případě odlužení je podmínka, že do 5 let musíte být schopna splatit minimálně 30% veškerých dluhů! Ne jen že je budete muset splácet, ale budete nejdříve i muset doložit, že je budete vůbec schopna splácet. Teprve poté Vám bude žádost schválena. Co se týče rozvodu manželů, tak tam se nic nemění. Platí stále stejné podmínky.
Reakce
Finanční poradce
Jak psal kolega nade mnou, tak platí stejné podmínky. Předpokládám, že si tedy po rozvodu z manželství odnesete nějaké dluhy. Budete muset být schopná doložit, že jste schopna splatit alespoň 30% do 5 let. Tedy musíte mít zaměstnání nebo například příjem z mateřské dovolené. Ovšem nesmíte podnikat.
Reakce
Finanční poradce
Abych ještě doplnil všechny podmínky, tak musíte mít více než jednoho věřitele (dluhy minimálně u dvou osob/firem/poskytovatelů). Nesmíte mít za posledních 5 let záznam v trestním rejstříku. A musíte být v platební neschopnosti, nebýt schopna v posledních 30 dnech platit své závazky. Pokud toto vše splníte, tak je zde šance na odlužení.
Reakce
K. Hanych
A ještě rada na závěr. Nevím, čí vinou vznikly v manželství dluhy. Možná ze strany manžela. Takže si dávejte pozor na to, že máte stále společné mění manželů. Pokud si bude Váš partner i nadále půjčovat a zadlužovat se, tak se to týká i Vás. Z finančního hlediska je tedy nejlepší se co nejdříve z manželství vyvázat a ihned požádat a realizovat rozvod.
Reakce
Faltýnová
A jak má provést to, abych se zbavila všech svých dluhů a nemusela už nikdy nikomu nic platit. Říká se tomu tuším osobní bankrot. Stejně jako firma zbankrotuje a nic neplatí, protože nic nemá, tak stejně bych to chtěla udělat i já?
Reakce
Finanční poradce
Paní Faltýnová, vaše představa je velmi úsměvná, ale ovšem velmi nereálná. Něco takové jako popisujete není možné a ani nikdy nebylo. V případě odlužení budete muset uhradit minimálně 30% všech svých závazků. A to a jen pouze v případě, že vůbec budete schválena! Je zde i šance, že nebudete schválena. V tom případě to zřejmě budete muset řešit nějakou nebankovní půjčkou či úvěrem na konsolidaci dluhů. A budete muset splatit vše.
Reakce
Dobrá rada
Dobrý den, v roce 2015/2016 je již možné společné oddlužení manželů. Vím, že to Vaši situaci ohledně rozvodu příliš neřeší. Ale je to nyní novinka 2015/2016. Kdyby Váš rozvod nebyl tak horký, tak požádejte vašeho finančního poradce o více informací. Je to mnohem výhodnější, než když se budete snažit každý zbavit dluhů sám za sebe. Případně i navštivte mé internetové stránky níže. Mohu pomoci s finančními problémy při rozvodovém řízení. Případně i vyjednat nějakou půjčku či úvěr na vyrovnání situace.

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP