Oddlužení dle občanského zákoníku

Petráková

Petráková

Jak probíhá oddlužení podle občanského zákoníku, jaké jsou podmínky pro schválení, co všechno musím splňovat, koho mám kontaktovat a co pak bude následovat? Dluhy jsou jenom moje, jsem zaměstnaná a poslední měsíce jsem toho moc nesplácela. Platila jsem co se dalo, ale ne vše. Snažila jsem se posílat alespoň něco. Ale myslím si, že mám už minimálně dvě exekuce. Šlo by to vyřešit oddlužením dle občanského zákoníku? Žádnou nemovitost ani majetek nemám. Jen dluhy a příjem ze zaměstnání. Bydlím v podnájemním bytě.

Jana Dvorská

Jana Dvorská

Zákon číslo 182/2006 Sb. Ovšem, aby jste pochopila všechny aspekty tohoto kroku, tak by jste musela nastudovat cca 15 stran zákonů, které nejsou zrovna srozumitelné pro běžného žadatele. Navíc je zde spousta možný "kliček" a zkušenosti jsou klíčové. Proto Vám doporučuji se už v počátku obrátit na někoho, kdo Vám pomůže Vaše půjčky, úvěry a ostatní závazky dát dohromady. A následně Vás vším provede. Najděte si kontakt na někoho (ideálně z Vašeho města) a domluvte si osobní schůzku.

Finanční poradce

Finanční poradce

Rovněž se připojím k názoru nade mnou. Ale hlavně vybírejte pečlivě. Pravděpodobně jste obeznámena s podvody, které se často točí u nebankovních půjček. Především poplatky předem a podobně. Podobné nabídky se bohužel vyskytují i u oddlužení. Proto vybírejte pečlivě. Dále dejte i na reference. Protože žádost o oddlužení dle občanského zákoníku je komplikovaná a dlouhodobá záležitost. Jen samotné schválení může probíhat až několik měsíců (od vyplnění formulářů až po rozhodnutí soudu). A i drobná chyba může způsobit, že se vrátíte tam, kde jste byla před tím.

Petráková

Petráková

Zřejmě jsem to špatně vysvětlila. Nechystám se na to jít sama. Jen mě zajímá, jestli můžu být schválena? A jestli je to to správné řešení? Protože už jsem na dně a jsem ochotná přistoupit na cokoliv co mě dostane z této mizérie.

Viktor Vašinka

Viktor Vašinka

Dobrý den, pokud by jste měla zájem podstoupit oddlužení dle občanského zákoníku, tak bych Vám byl schopen pomoci. Stačí mi zatelefonovat na +420733183289. Zajistím Vám kompletní právní, poradenský a ekonomický servis. Zajistíme dále i veškeré podklady a vše vyřídíme za Vás. Budu se těšit na Váš telefonát. Děkuji.

Finanční poradce

Finanční poradce

Podmínky (všeobecné) jsou dobře známé a hojně publikované. Shrnu jen ty nezákladnější - pokud je budete splňovat, tak doporučuji se obrátit na někoho, kdo se tím zabývá. Sama jste psala, že nejste schopna vše splácet - musíte být v platební neschopnosti a to minimálně posledních 30 dnů. Máte zaměstnání, takže další bod splňujete. Ale Váš příjem musí být takový, aby jste v následujících maximálně 5 letech splatila minimálně 30% všech svých závazků. S trestním rejstříkem apod. nepředpokládám žádné problémy. Neměla by jste vlastnit žádné nemovitosti. A v neposlední řadě musíte mít půjčky a úvěry u minimálně dvou věřitelů.

Petráková

Petráková

A nevadí je jsou na mě vedené exekuce? A co kdyby přišly na mě další? Protože už něco nesplácím delší dobu... .

Josef Pech

Josef Pech

Exekuce by neměli vadit. V okamžiku kdy podáte na soud žádost, tak na vás můžou být podány další návrhy na exekuci. Za všechny vaše půjčky a úvěry. Ale v okamžiku podání žádosti o oddlužení dle občanského zákoníku nemůže být žádná z nich provedena. Dokud soud nerozhodne, tak jste ze zákona krytá. Josef Pech

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky