Nemám peníze placení na insolvence - Jak vyplatit insolvenci?

Zobrazit všechny diskuse, založit vlastní nebo reagovat:

Detail diskuse:

Diskuse

Nemám peníze placení na insolvence - Jak vyplatit insolvenci?

Stalo se vám, že jste neměli na zaplacení insolvence? Že jste jí dejme tomu 5 měsíců neplatili, protože jste na ní neměli? Ozval se vám někdo? Děkuji.

Diskusi založil:

Macule

Počet shlédnutí:

14515x

Počet příspěvků:

33x

Reakce
Radka P.
Ahoj, já jsem v podobné situaci (předpokládám, že taky nemáš na splátky). Já mám příjem 14 000 Kč a k tomu dávky na děti 2200 Kč, celkem tedy 16 200 Kč měsíčně. Z toho musím zaplatit nájem 8000 Kč a insolvenci 7000 Kč. Na měsíc mám tak asi 1000 Kč, z čeho musím zaplatit jídlo, elektřinu, plyn a všechny výdaje. Ta insolvence je prostě nezvladatelná. Díky rodině jsem zatím každý měsíc zaplatila vše a neopozdila jsem se. Ale byla bych moc ráda, kdyby tady byla nějaká možnost, jak se z insolvence vyplatit. Nevíte někdo o něčem?
Reakce
Jakub Ryba
Macule: Nedoporučuji ti, aby jsi insolvenci neplatila. Stalo se nám to v rodině. Švagr spadl díky malým nebankovním rychlým půjčkám do dluhů, poté do exekuce a nakonec musel vyhlásit osobní bankrot. Insolvence ho měla zachránil, ale on ji neplatit...nevím co dělal z penězi. A po určité době, kdy ji neplatil, mu ji soud zrušil. A už mu jí znovu neschválí. A co je nejhorší, že v okamžiku zrušení insolvence, se na něho vrhli všichni věřitelé. Nyní jim to musí vrátit všechno do poslední koruny. Opět mu běží úroky, opět se přičítají penále. A teď už ho žádný soud před věřiteli neochrání. Pokazil si to...nemá žádnou další šanci, žádnou další možnost. Chtěl bych byl optimistický, ale ten se z dluhů do konce života nedostane. Do smrti bude zadlužený. Takže ti doporučuji, aby jsi insolvenci poctivě platila. Je to tvoje poslední šance.
Reakce
Dobrá rada
Pokud máš nějaký problém se splácením, tak se obrať na svého insolvenčního poradce. Určitě máš někoho, kdo ti ji zařizoval. Nebo nějaký jiný kontakt. A sděl jim, jak na tom jsi, že například tento měsíc nemáš na placení. Hlavně s nimi komunikuj a ptej se, co máš dělat. Pokud budeš mlčet a zavírat před problémem oči, tak se ti to stokrát vymstí. A následky budou stokrát horší, než kdyby jsi zvedla telefon a domluvila se s nimi. Nečekej, že se to samo nějak vyřeší.
Reakce
Věra O.
Vám se to řekne, ale on člověk opravdu někdy nemá na splácení ať se snaží jak chce. Představte si, že máte vyžít z 12350 Kč měsíčně a z toho Vám strhnou 7290 Kč. Kde má pak člověk brát na nájem a na jídlo? Vám se to mluví, když jste to nikdy nezažili.
Reakce
Lukáš Vaculík
Já nevím, už jsem 3 měsíce neplatil, protože se starám o dceru a ta je pro mě přednější. Raději ji zajistím střechu nad hlavou a jídlo, než abych to posílal těm lichvářům. Už tři měsíce jsem nic nedal a nikdo se neozval, nikdo mi nic neřekl. Ale jestli příští měsíc vyjdu s penězi, tak jim to opět dám.
Reakce
ing. Karlík
Já jsem měl za to, že aby jste mohli vstoupit do insolvence, tak musíte mít zaměstnání. Žádné dávky, příspěvky a podpora od státu - musíte mít plat ze zaměstnání. A insolvence je strhávána přím z toho platu. Takže nechápu, jak se můžete rozhodnout, že jim nezaplatíte? Nad tím přeci nemáte moc, oni Vám to strhnou a Vám ponechají zbytek. Vy nemáte možnost nesplácet... . Může mi to někdo ujasnit?
Reakce
Ivana Hlinková
Prosím, nemáte někdo kontakt na soukromou osobu, která by poskytla půjčku na vyplacení insolvence? Raději budu platit měsíční splátky dalších 20 let, než abych živořila a přežívala jako teď po dalších 5 let. Je mi jedno jaký bude úrok, beru naprosto vše. Prosím pište na ihlinkova@centrum.cz. Děkuji, Ivana Hlinková.
Reakce
Macule
Mám to darovací smlouvou, takže mě nestrhávají procenta z platu, ale mám určenou částku. Několikrát jsem kontaktovala svého správce, ale marně. Psala jsem mu i volala. Též marně.
Reakce
Dobrá rada
Macule: Doporučuji za každou cenu kontaktovat správce. Pokud nereaguje na telefonáty a emaily, tak se zkus dostavit osobně. Nebo kontaktovat někoho na vyšší pozici. Správce může být nemocný, nebo tam již ani vůbec nemusí pracovat. Za každou cenu se s ním snaž spojit. Pokud nebudeš platit, tak to bude bráno jako porušení podmínek. Insolvence bude zrušena. A všechny dluhy budou okamžitě zesplatněny. Pokud vydržíš insolvenci platit další 3 až 5 let, tak budeš mít od dluhů navždy pokoj. Pokud ti zruší insolvenci, tak se z dluhů asi už nikdy v životě nedostaneš. Nenechej to dojít tak daleko.
Reakce
Ludmila
Jsem v úplně stejné situaci, mám insolvenci, kterou mi strhávají z platu. jedná se o necelé 3000 Kč, aby mi zůstalo minimum 9000 Kč. Manželovi, který má invalidní důchod, strhávají kolem 900 Kč. Nemohou více, protože je po těžké nemoci nesoběstačný. Je v ústavu a tam padne na jeho pobyt téměř veškerý jeho příjem. Já žiji čistě jen ze svého. Na insolvenci by mělo přijít měsíčně 9000 Kč. Takto platíme necelé 4000 Kč. Máme smlouvu o důchodu se známým. Měl přispívat částkou 6000 Kč, což nečiní. A to protože se dostal do exekuce a nemá ani na svoje splátky. Pokud jsem mohla, tak jsem alespoň část platila ze svého. Ale bohužel už to nezvládám. Nemluvě o tom, že mám každý měsíc platit insolvenčnímu správci za správu naší insolvence 1634 Kč. Což jsem mu už 6 měsíců nezaplatila, protože na to nemám. Jak se s ním pak mám domluvit, když mu neposílám peníze. Je mi samotné hanba. Ale co mám dělat, když musím platit půjčky zajištěné nemovitostí. Na ty se insolvence nevztahuje. Neplatíš, tak ti prodáme střechu nad hlavou. Takto přijdu každý měsíc se splátkou půjčky o 5600 Kč, co mi zůstane z 9000 Kč? Když ještě abych se vůbec dostala do práce, musím dát měsíčně 2000 Kč za benzín. A kde je splátka elektřiny 1900 Kč a výdaje na jídlo. Jezdila jsem, pokud jsem mohla, do Rakouska na plazmu. Tak jsem měla alespoň na jídlo. Bohužel jsem začala mít zdravotní problémy, tak i to padlo. Když byla občas možnost nějakého přivýdělku, tak jsem šla. Ale to není často, navíc mám fyzicky náročnou práci ve vinohradu. Tak jsem ráda, že jsem ráda. Mám opravdu obavy, že mi insolvenci zruší. Jako že ano, protože nemám na splátky. Pak to bude ještě horší, žít ve věčném strachu z věřitelů a z jejich výhrůžek a věčných telefonátů, návštěv doma i v práci. Nevím, jestli to psychicky zvládnu. Pokud by byl někdo, kdo by byl schopen pomoci, finančně i radou, byla bych velice vděčná. Pokud by byla finanční pomoc, splácela bych rozumnou částku třeba i 20 let. Snad se ještě najde hodný člověk, který má finanční možnosti a snahu pomoci. Opravdu bych mu byla do smrti vděčná a nezůstala nic dlužna. Pokud by byla jakákoliv pomoc pište na e-mail hajzochova123@seznam.cz, děkuji.
Reakce
Pepa
Odepisuji vám na to co jste napsal a měl bych veliký zájem o půjčku. A chci nějaký kontakt na p. Marcula, abychom se mohli domluvit, jestli by jste mi mohl půjčit peníze. Volejte na telefonní číslo 732363843. Jsem v insolvenci a potřebuji půjčku. Děkuji.
Reakce
Gedzi
Dobrý den, mám insolvenci od roku 2012 a přes rok jsem na mateřské. Dala jsem k soudu, že insolvenčnímu správci budu platit měsíčně 2300 Kč, jenže mi nezbývá ani koruna. A když jsem byla na mateřské, tak sociálka něco málo posílala. Ale neplatím a bojím se, že mi ji zruší. Nevím na koho se obrátit, můj správce nereaguje a nevím si rady. Neplatím vlastně rok a 2 měsíce.
Reakce
Matějka
Dobrý den. Když to vyjde a půjčku dostanu, i přesto, že jsem v insolvenci. Nehrozí mi, že se to dozví na soudu? Nebo můj insolvenční správce? Bojím se zrušení insolvence. Údajně po dobu insolvence na sebe nesmím vázat žádné další dluhy. Děkuji za odpověď.
Reakce
Jarda
Zdravíčko. Mám insolvenci od 07/15 a zkraje sem platil okolo 7600 Kč měsíčně. V 02/16 jsem změnil práci a na insolvenci odchází každý měsíc 13 - 15000 Kč. Zbytek, nějakých 10500 Kč chodí na účet mě. Zároveň se do toho musím starat o svou mamku, která prodělala operaci aneurysma a nedávno infarkt. Skoro nic nemůže, ale nic ji taky nikde nedají. Dluhy jsem si nadělal pro rodinu (nepracující rodinní příslušníci, dvou generační dům = recept na problémy). A sám z nich neviděl téměř ani korunu. Cca 800 000 Kč. Když už nešlo brát půjčky a plat nestačil, "rodina" (příbuzní) se rozutekli a šli si po svém. Je mi 24 a mám zkomplikovaný celý život. Pomozte někdo jak z toho ven. Nezvládám ani platit nájem. Tel: 775 516 329. Email: manikal@seznam.cz.
Reakce
Burajda
Dobrý večer. Čtu tady ty komentáře, ty dotazy a co jsem zjistila je, že většina nás tady i když si mysleli, že jsou díky insolvenci konečně v klidu, tak jsme možná ve větších problémech než bez insolvence. I mi s mužem máme insolvenci a snažím se platit pravidelně, ale nevychází to jak by jsme chtěli. Máme tři děti z toho dvě pubertální. A jedno pod 10 let. Kdysi jsem se dozvěděla, že za celou dobu insolvence můžete 6x vynechat splátku bez postihu. Teď mám posílat zase ten půlroční přehled, tak jsem zvědavá, jak dopadne vyúčtování. Prý když to bude špatně, předvolají mě k podání vysvětlení proč nesplácím jak bych měla. A bylo mi doporučené sypat si popel na hlavu. Že jsem neschopná a neohlídám si to atd. Tak vám všem moc přeji štěstí, ať vám to dopadne dobře. Na to, že se to v uvozovkách propagovalo jako výhodné řešení naší situace je to tedy obtížné dát se na tuto cestu.
Reakce
Ivana Balažová
Dobrý den, také jsem v insolvenci druhý měsíc. A teď to nezvládám. A jsem na začátku. A co bude dál? Nedovedu si to vůbec představit. Máme výdaje jako každý. Proto bych také vzala půjčku, ale nemám kontakt. Ani nevím, co dál budu dělat. Je pravda, že je to po dobu pěti let. Ale do tehdy asi nepřežijeme s takovým příjmem.
Reakce
Yotrasie
Dobrý den. Chci se optat jestli někdo nevíte,zda můžu mít dvě práce při insolvenci a jestli by z druhé práce vydělané finance celé odebrali na splátky.Mam asi stejný problém jako zde většina z vás. Prostě normálně se to v tomhle státě při těchto vydelcich nedá zvládat.Dekuji
Reakce
Vanessa
Dobrý den.Insolvenci mám asi 3roky.Na nejnižší možný dluh,co snad může byt.Mám smlouvu o důchodu na manžela.Takže on mi to musí jako platit.Jenže mezitím si musel i on požádat o insolvenci,protože ho honili kvůli alimentum,tak aby mel klid a strhavali mu to z prace.No,co jsme poslední 3roky zažívali,za utahování opasku a půjčování,co vám mám povídat.Mám 3deti,a nikoho dneska nezajímá,z e když člověk omarodi v práci,nebo dostane méně,nebo o ni přijde,z čeho ma všechno platit,živit děti a školu,školku,oblečení na zimu,a ještě platit smlouvu o důchodu dej se co dej.Myslela jsem,ze to bude pomoc.Omyl.Tenhle stát jen tezi.Dopadlo to tak,ze jsem 3mesice nezaplatila nic.Už nemůžu psychicky,už nemůžu fyzicky.At mi ji zruší,už je mi to jedno.At mi to strhnou z platu,kterém na to nedosahuje,protože dělám v Čechách za min.mzdu.A ještě Drinu.Je to fakt smutný tady.A vážně uvazuju,ze pujdem bydlet do ciziny.Tady žijem na hranici bídy.
Reakce
Republic od Monroe
Vážení, jeden vedle druhého by jste si měli pročíst insolvenční zákon a doplňkové paragrafy. Každý dlužník, jež má od soudu povoleno oddlužení pomocí splátkového kalendáře má stejné povinnosti a práva jako ten druhý. Jeho hlavní povinností je být zaměstnán po dobu plnění oddlužení, pokud zaměstnání ztratí je povinen tuto skutečnost oznámit insolvenčnímu správci. Následně je zažádáno u soudu zažádáno o odložení plnění( neplést si s prominutím). Soud poté rozhodne o době odkladu například 3 měsíce. Další povinností dlužníka je dodržovat splátkový kalendář o dobu 5 ti let. Za tuto dobu je povinen splatit minimálně 30%z celkového dluhu. Pokud 30% splatí dříve nadále splácí do konce 5 let nebo do zaplacení 100% dluhu. Informace které kolují internetem typu: předčasné ukončení insolvence jsou mylné. Buď zaplatíte 100% dluhů nebo splácíte 5 let. Po dobu IZ nesmí dlužník nabrat žádné další dluhy (protizákonné jednání) po dobu IZ nesmí dlužník umořovat žádné dluhy mimo insolvenci. Nikdo v době splácení po dlužníkovi nesmí nic vymáhat. Vše je vedeno pod záštitou státu.
Reakce
Kaila
Myslím, že si nevazite možnosti, kterou jste díky insolvenci získali. Pokud zivorite, jak jste na tom byli před insolvenci? Nebo tu většině chybí základní matematické vzdělání? Když už jste se pro insolvenci rozhodli, tak se uchovejte zodpovědně a případně komunikujete se správcem či soudem. Co naučíte vlastní děti?
Reakce
Martinka
Zadluzili ste se proc? Chapu pripady, kdy se clovek zadluzi kvuli rodine, nebo nekomu ruci, anebo prijde dlouhodoba nemoc ale vetsina se zadluzujete proto, že chcete mit vsechno a hned a hrajete si na neco co nejste. A poznam dva pripady lidi, ktery jsou v insolvenci, muzou si dovolit zahranicnou dovolenou...bohuzel uz im hrozi konkurz. A ten druhy ma penize nacerno a zije si dobre.
Reakce
Ještěr
Mrdat je všechny nedá se to zvládnout lidi nějak bylo nějak bude !!!!!
Reakce
František
zdravim,ja mam take insolvenci od roku 2014,dokonce mi prodali ve drazbe i byt,kde sem bydlel s rodinou a malou dcerkou,po nekolika letech splaceni se semnou rozvedla a narustaji dalsi dluhy plus platim mesicni splatku,mel sem dobrou praci,o kterou sem vsak po rozvodu prisel,bydlel sem po znamych,delal brigady nonstop abych dokazal vyzit,byl sem evidovan na UP,tim padem sem nesplacel,mam celkem splaceno asi 50 procent dluhu, podle noveho zakona sem zjistil,ze byt by mi uz nemohli prodat a exekuce ,ktera to vse spustila byle podle rozhodnuti nejvyssiho soudu neplatna,ale dovolani se nedovolam nikde,byt mi uz nevrati a ani zniceni zivot,jestli nekdo mi dokaze poradit nebo pomoct aspon pravni radou nebo informaci na koho se obratit,rad bych to uz doplatil,ale znova sem bez prace ,je mi 56 a uz na HPP me nikde nechteji,zustavaji brigady ale,to mi nepostacuje,co mam pro boha udelat?,vazne uvazuji ,uz i o sebevrazde,mozna tak se vyhnu problemum,ale ty dluhy pak bude platit moje dcerka,ktery je ted sest...
Reakce
Roman netopilik
Dobrý den potřebuji zaplatit insolvenci a.nevim jak nato potřebují pomoct děkuji netopilik
Reakce
Roman netopilik
Dobrý den potřebuji zaplatit insolvenci a.nevim jak nato potřebují pomoct děkuji netopilik
Reakce
Pavel
Dobrý den mám insolvenci stanovenou tak že zaplatím za 5 let pouze 55% dluhů. Měsíčně mám zafixovanou splátku na 6000 Kč . Takže ať beru 10 tisíc nebo 50 tisíc vždy stejnou jen 6000 .hlavní je komunikovat
Reakce
Marcela
Zdravim,čtu tady vaše komentáře a jsem v šoku.Někteří píšete že přes rok nesplácíte ,insolvenční správce nereaguje ,abych řekla pravdu taky jsem v insolvenci,mám správkyni ktera je jako bachařka,pokud ji nepřijde na účet platba na den a hodinu ,by jste vidělj co ta dělá,jak píše,volá,otravuje,urgentně chci mít platbu ,,strašná baba "..takže když to tady čtu opravdu nechápu ,a jak říkam já nedat platbu ta ženská mne asi rozdupe...mám ještě 20splátek :-(..mate pravdu je to těžké,hrozné,ale bohužel ,za blbost se platí..
Reakce
Iveta
Ja mam dotaz, jsme s manzelem v insolvenci a syn chce at mu podepiseme papir na ruceni v insolvenci, mam strach, kdyz to prestane platit, ze to budou vymahat po nas, nevim co mam delat, dekuji
Reakce
Pavla
Dobrý den jsem v insolvenci a potrebovala bych půjčit. Dekuji
Reakce
Lucka
Dobrý den, jsem v insolvenci. Potřebovala bych půjčit 380000 kč na doplaceni insolvence. Mohu ručit 1/3 domu. Hodnota cca 1000000. Při potřebě může ručit i mama zbytkem. Potřebuji doplatit insolvenci aby mamce nedali do dražby tu mou 1/3 domu.
Reakce
Ollaff
Když zde nezanecháte kontakt, těžko někdo půjčí.
Reakce
Eva
Dobrý den chci se zeptat rok jsem narodila. Teď jsem na úřadě práce. 8 měsíců mi nic nestrhavali na insolvenci. Volala mi a řekli že je potřeba alespoň posílat 3500 Kč aby mi to ne zrušili. Takže jim posílám tuto částku než budu mít práci na hpp. Je možnost když bych si našla na dohodu o pracovní činnosti a posílat jim stále těch 3500? Děkuji za odpověď

Poslat reakci do této diskuse:

Reagovat na toto téma

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Inzerce půjček zdarma
Srovnání půjček na OP