Kde najít podnájem, když nemáme peníze na kauci bytu

Mirinda

Mirinda

Dobrý den, já bych potřebovala pronájem bez kauce předem, bez realitky. Musíme se od stěhovat do konce tohoto měsíce, zbývá nám na to již jenom několik poslední dní. Ale nemáme kam jít. Kdo by nám mohl pomoc? Jsme zoufalí, máme malé dítě a do azyláku nechceme, tam by se nedalo žít. Moc vás prosím pomozte nám. Jsme bez peněz a nemáme ani na kauci. A všude kde se díváme na pronájem bytu, tak po nás chtějí minimálně kauci 3 měsíců dopředu. Ale na to my teď nemáme. Nabídněte nám něco nebo nám nějak pomozte. Děkujeme za pochopení.

Anna U.

Anna U.

Zkoušela jste nějaké inzerce bytů, kde je nabízejí sami majitelé? Jako například bezrealitky.cz a podobně? Protože pokud se díváte do nabídek realitních kanceláří, tak ty budou vždy chtít jak kauci předem, tak jim budete muset platit i provizi. Provizi v podstatě úplně za nic! Ale kdyby jste si našla nějaké majitele a bavila se přímo s ním, tak by s ním třeba byla rozumná domluva? Vyzkoušejte a uvidíte.

Anonymní

Anonymní

Pokud nemáte na kauci bytu, tak vás absolutně nikdo neubytuje! Možná vám dají místo v nějaké ubytovně, ale rozhodně vám nepronajmou celý byt. Pronajímatel vás nemůže jen tak ze dne na den vyhodit na ulici. Proto musí mít nějakou záruku, že mu budete platit. že když poběží 3 měsíce výpovědní lhůta, tak i pokud přestanete platit, tak bude mít tu kauci. A úplně tak stejně musí mít nějaké peníze pro případ, kdyby jste mu ten byt poškodili. V dnešní době bez kauce ani ránu!

Patrik Menšík

Patrik Menšík

Mám menší byt 3+1 v Praze a jako můžu potvrdit, že bych ho raději nechal prázdný, než tam pustit někoho bez kauce! Měl jsem s tím hororové zkušenosti a kdo nikdy nepronajímal byt by nevěřil, čeho jsou lidé schopní. Během 2 měsíců vám kompletně zlikvidují luxusní bydlení a udělají z něho neobyvatelnou díru. Budou se zapírat, neplatit a pokud se je pokusíte vystěhovat pro neplacení pronájmu, tak se budou ohánět svými právy a bydlet vám tam dál. A mám mnohem více podobných zážitků. Než tam mít někoho bez kauce, tak bych ten byt měl raději prázdný.

Radek 21

Radek 21

Já sám vám nepomůžu. Ale zadejte si poptávku na aukro.cz. Nemůžete čekat žádné zázraky, ale občas se tam něco obyvatelné najde.

bc. Alena Ulrychová

bc. Alena Ulrychová

A proč by jste nechtěla do azylového domu? Ve vaší situaci si asi moc vybírat nemůžete a nemáte moc možností. Zajistí vám solidní ubytování na úrovni, můžete s sebou mít i dítě/děti. Pomohou vám dát si život dohromady a jakmile dosáhnete stabilního příjmu, tak můžete jít bydlet do vlastního. Já vím, že by jste nejspíš chtěli být samostatní a nechce se někde doprošovat o pomoc. Ale pokud je situace taková, jaká je, tak to prostě jinak nejde. Na 3 měsíce se odstěhujte do azylového domu. Zajistěte si stabilní příjem, aby jste měli z čeho platit nájem, našetřete si na kauci a potom se teprve přestěhujte.

Pokud jste z Prahy, tak se podívejte například na Azylový dům Kolping, Azylový dům sv. Terezie, Azylový dům pro matky s dětmi nebo Arcidiecézní Charita Praha.

E.U.

E.U.

Je velmi těžké vám poradit, když nepíšete nic o vaší finanční situaci. Proč se musíte stěhovat pryč? Máte zaměstnání a pravidelný příjem? Máte třeba nějaké dluhy? Bez toho je velmi těžké vám cokoliv napsat nebo poradit. Zkuste nám říct více.

Tony

Tony

Anno, weby typu bezrealitky.cz paní moc nepomůžou. Protože tam se nabízí bydlení, u kterých není placena provize realitní kanceláři, takže je to levnější. Ale samotná kauce je stále majiteli vyžadována.

Na kauci nemáte, do azylového domu nechcete. Takže je snad jasné, že jedinou možností je si půjčit peníze. Pokud jste na tom finančně dobře, tak běžte do banky, sjednejte si kontokorent k vašemu bankovnímu účtu a tuto půjčku můžete mít naprosto zdarma. Jen je třeba každé cca 2 měsíce kontokorent dorovnat, doplatit váš účet na nulu. A pak si zase vesele můžete čerpat do mínusu. A neplatíte žádné úroky.

Pokud jste na tom finančně špatně, máte záznam v registru nebo nesplacené půjčky u bank, tak si půjčte u nějaké nebankovní společnosti. Jejich nabídek je více než dost. Nejdřív vyzkoušejte ty známe, jako třeba Home Credit apod. A jedině v případě, kdy by vás neschválili, tak teprve potom zkoušejte jednat s menšími firmami a různými zprostředkovateli.

Ovšem pozor na poplatky předem! U velký nebankovních firem se s touto praktikou nesetkáte, ale malí poskytovatelé takto velmi často podvádějí žadatele. Řeknou si o vyplacení zálohy, třeba 5 000 Kč - 15 000 Kč a potom zmizí. A vy nikdy neuvidíte jak půjčku, tak ani svoji zálohu zpět. Je to opravdu velmi veliký problém a setkáte se s touto praktikou velmi často, tak si na to dávejte bacha.

Samozřejmě by bylo lepší si nepůjčovat a tu kauci a celé bydlení vyřešit nějak jinak. Zvlášť pokud na tom váš rodinný rozpočet není dvakrát nejlíp. Ale pokud to jinak nepůjde, tak co naděláte? Na druhou stranu na kauci potřebujete kolik? Trojnásobek nájmu? Pokud nebydlíte na Václaváku, ale někde na menším městě v menším bytě, tak kauce může dělat okolo 15000 Kč. Takže by se nemělo jednat o nějakou extrémní částku. A i měli by jste být schopni to relativně rychle splatit.

Markéta Krajíčková

Markéta Krajíčková

Azylové ubytování není tak špatné jak se říká. Sice musíte překousnout svoji pýchu, ale oni tam jsou od toho, aby vám pomohli. Po rozchodu se svým ex-přítelem jsme neměla se svým synem kam jít, takže jsme skončili v azylovém domě pro matky s dětmi. Nikdy mu nezapomenu, jak se k nám zachoval. Ale to je již minulost. Všichni byli velmi příjemní a snažili a šlo jim jenom o to, aby nám pomohli se postavit zpět na nohy. V mém případě to trvalo 5 měsíců. Ale už bydlíme ve vlastním, malý půjde příští měsíc poprvé do školy a já mám trvalé zaměstnání tady ve fabrice na euro okna. Nebojte se a dejte tomu šanci.

monika

monika

take mam 4deti anic nemohu sehnat jeto hrozne sme na ubitovne v 1 mistnosti take hledame us 4roki anic

LenkaZ.

LenkaZ.

Dobrý den,také hledám bydlení v Praze.Mám 3děti ale jsme z Kraslic. Naskytla se mi možnost prace za +-30tis. hrubeho entry level v učetnictvi a finance. Ale také nemám na kauci. A nevim jestli by mě někdo do 2+1 se 3dětmi vzal? Opravdu nevim jak to v Praze chodí a jak jsou lidi ochotní, ale děti jsou asi problém co se tyče pronájmu bytů.

Ave Já

Ave Já

monika take mam 4deti anic nemohu sehnat jeto hrozne sme na ubitovne v 1 mistnosti take hledame us 4roki anic ty vole to je čeština. kravka si udělala 4 fakany nemá to dochozenou ani zš. se nedivím, že takovou slepici nikde nechtěj.

redy

redy

ne asi chápu lidi že maj problémy mám je taky ale kdyby si aspon po sobě přečetli to co napsali a teprve pak to zveřejnili.ty hrubky to je ostuda to je hrůza vždyt to bije do očí.fakt šílené.

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky