Exekuce na plat manžela/manželky v manželství

K. Faltýn

K. Faltýn

Zdravím Vás. Chtěl bych se zeptat jak je to s exekucí na plat v manželství. Protože moje manželka si nadělala dluhy, o kterých jsem nevěděl. Dozvěděl jsem se o tom až v situaci, kdy běžela exekuce a já už s tím nemohl nic udělat. Normálně jsme měli oba dva zaměstnání a stále máme. Jenomže jí někdo nabídl nějakou půjčku, kterou mohla snadno dostat. Tak si jí vzala a zatajila ji přede mnou. Všechno utratila za nějaké věci, které jsem nikdy neviděl. Pak ale dostala další nabídku, tak ji vzala. Protože měla výplatu sníženou o splátky té předchozí a tak to šlo pořád dokola. Ale já jsem o ničem nevěděl. Nic nesplácela. Ale teď přišlo nějaké oznámení od exekutora, že zahájí nějaké kroky a že bude nejspíš exekuce na plat. Ale já nevím jestli jenom na její, nebo se to může dotknout i mě? Ovlivní mě to nějak? Díky

anonym

anonym

Všechny peníze si vzala jenom ona a ty ne, na těch smlouvách není tvůj podpis, tak proč by jsi měl dostat exekuci na plat ty? To přece bude vše řešeno jen s ní, s tebou to nemá nic společné a nemusíš se bát. Je to problém tvé manželky.

High

High

Anonyme, pravděpodobně zapomínáš na jejich manželství. V okamžiku sňatku se jejich majetkem stává společným měním manželů. A i v případě rozvodu ze všeho vychází půl na půl (pokud předmanželská smlouva neupravuje jinak). Takže problémy jeho ženy se samozřejmě i přímo dotýkají i jeho. Je úplně jedno kdo si ty peníze vzal. Ale budou to muset zaplatit společně. A i pokud by se teď pan Faltýn rozhodl k rozvodu, tak by si kromě majetku odnesl s sebou i dluhy jeho manželky. Bez ohledu na to, kdo kterou smlouvu podepsal. Mají společné mění, tím to končí.

Vincent

Vincent

Pokud jsou manželé, tak přeci veškeré dokumenty (takovéhoto rázu) musejí podepisovat oba dva. Na smlouvách musí být podpis jak její, tak i jeho. Já když jsem si bral před několika lety hypotéku, tak jsem to podepisoval společně s mojí manželkou a neexistovala žádná jiná cesta. Pokud jsi o tom nevěděl, nejedná se o podvod? Předpokládám pak, že to podepisovala za tebe? V tom případě by to snad šlo nějak rozporovat.

Marta Nová

Marta Nová

Bohužel tak jednoduché to není. Některé společnosti ti to dají i na podpis jednoho člověka. Zvlášť ty nebankovní. A už vůbec nemluvím o soukromých osobách nebo nějakých investorech. Ti už vůbec nehledí na to kdo to podepisuje. Hlavně když mají podložené, že ty peníze dostanou zpět i s úrokem.

K. Faltýn

K. Faltýn

Já jsem nic nepodepisoval. Jak jsem říkal, tak jsem se o všem dozvěděl až se začala řešit exekuce na plat. Ale stále jste mi neodpověděli. Mohu dostat tu exekuci na plat i já? Protože pak si nedokáží představit jak by vyžila naše rodina. Protože příjmy jsme měli průměrné a vycházeli jsme tak tak. Pokud manželce něco vezmou, tak to bude už velice tvrdé. Ale pokud budou strhávat i mě, tak to nepřežijeme.

anonym

anonym

Samozřejmě že se tato situace dotýká i tebe a můžeš přijít i o část platu i ty. Ale tak černě bych to zas neviděl. Musí Vám nechat životní minimum. To se poté odvíjí od toho, kdo vše žije ve vaší rodině. Jestli máte děti a jak jsou staré. Takže na přežití Vám rozhodně zůstane. A nemůžou Vám strhávat v rámci exekuce kolik si řeknou nebo stanoví exekutor. Jinak bych si docela vážně promluvil s manželkou! Něco takové mi udělat někdo za mými zády, tak letí z domu.

K. Faltýn

K. Faltýn

Děkuji za rady. Ale rozhodl jsem se to neřešit přes internet a najít si nějakou finanční pomoc, poradce. Abych to měl ověřené. S manželkou jsme o tom už měli rozhovor a věřte mi, že se to už nebude opakovat. Ze začátku to byla její naivita, ale potom už byla zoufalá a snažila se to za každou cenu zakrýt. Proto to zašlo až tak daleko. Děkuji všem, na shledanou. K. Faltýn

Nikdo

Nikdo

Může pak napsat, jestli jsi ji dostal i ty? A co ti poradil ten poradce? Zrovna to řeším a nemám peníze na to abych někomu platil drahé konzultace. Díky.

anna

anna

Ahoj pro každou potřebu soukromé půjčky na peníze Jsem připraven vám pomoci mail: luizaaguiero0001@gmail.com WhatsApp: +33 755966288 částka půjčky: .............? Doba splácení: ........................? Děkuju

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky