Dluhy před manželstvím od 1.1.2014

anonym

anonym

Četla jsem, že se teď nějakým způsobem mění zákony. A že se bude nějak jinak přistupovat k dluhům, které vznikly před manželství od 1.1.2014. Chystáme totiž svatbu a můj nadcházející manžel má z minulosti pohledávky. Má je ještě z doby kdy byl ženatý se svojí první manželkou. A já mám strach, aby mi to nezpůsobilo nějaké komplikace. Protože já jsem si nikdy peníze nepůjčovala a nechci se do toho teď zaplést.

Anička

Anička

A proč nesepíšete předmanželskou smlouvu? Vždyť tam se dá nějak oddělit majetek aby jste každý měl jenom svoji část, ne? Kamarádka si ji taky se svým manželem sepsala.

Právní poradce

Právní poradce

Dobrý den, tak jak to prezentuje paní Anička to bohužel jednoduché není. Od 1.1.2014 platí změna paragrafu §42 v exekučním řádu. A ten jasně vymiňuje, že lze uvalit exekuci bez ohledu na zmíněný fakt - kdy ke vzniku závazků u věřitelů vzniklo.

Finanční poradce

Finanční poradce

Od 1.1.2014 platí úprava § 42 v exekučním řádu. Mohu vám odcitovat klíčovou část "Exekuci na majetek patřící do společného jmění manželů lze vést také tehdy, jde-li o vymáhání dluhu, který vznikl za trvání manželství NEBO před uzavřením manželství jen jednomu z manželů." Všimněte si zmíněného "nebo". Od 1.1.2014 je tedy zcela irelevantní kdy ke zmíněným závazkům došlo. Tím, že vstoupíte do svazku manželského na sebe tedy nyní přebíráte i veškeré závazky, které přináší manžel.

anonym

anonym

A lze nějak udělat, abych nebyla zodpovědná za nějakou část jeho majetku - konkrétně o jeho dluhy? Nějakou smlouvou apod.? Svého manžela sice miluji, ale nerada bych si na sebe nechala napsat takové pohledávky. Děkuji za každou radu.

Finanční poradce

Finanční poradce

K tomu Vám mohu opět odcitovat znění paragrafu 42, který říká: "Za majetek patřící do společného jmění povinného a jeho manžela se pro účely exekuce považuje také majetek, který netvoří součást společného jmění manželů jen proto, že bylo rozhodnutím soudu zrušeno společné jmění manželů nebo zúžen jeho stávající rozsah, nebo že byl smlouvou zúžen rozsah společného jmění manželů, že byl ujednán režim oddělených jmění nebo že byl smlouvou vyhrazen vznik společného jmění ke dni zániku manželství.". A z toho vyplývá i má odpověď. Jednoduše řečeno, i když soud rozhodne o zrušení společného jmění manželů, tak stále to na věci nic nemění. Taky nepomůže zúžení jeho rozsahu nebo jakákoliv úprava stavu smlouvou.

anonym

anonym

Pokud to správně chápu, tak dnem kdy si vezmu svého manžela, tak se stávám taky dlužníkem? A nemám z toho úniku?

Abrahám Josef

Abrahám Josef

Neviděl bych to až zas tak kriticky. Jistě svého přítele znáte již delší čas a máte přehled o tom, jaký má postoj ke splácení svých půjček a splátek. Pokud do této chvíle vždy platil a hodlá platit i nadále, tak to nebude takový problém. Taky je otázka na co byly peníze využity? Možná se jedná o hypotéku na byt nebo leasing na auto? Poté by tento majetek spadal do vašeho společného jmění manželů.

K. Liptovský

K. Liptovský

Jen upozorním, že všichni tady řeší opravdu až tu nejkrajnější možnost, tedy průběh exekuce! Ty se od 1.1.2014 změnily jak se píše výše. Ale nevidím důvod nyní řešit toto téma - pokud máte zaměstnání a můžete si dovolit vše splácet. Ale jinak mají pravdu - své závazky přináší s sebou do nového manželství.

Petr

Petr

Dobrý den, manželka má exekuci z doby, kdy podnikala a mi se ještě neznali. Před svatbou jsme si udělali předmanželskou smlouvu a mysleli si, že je vše v pořádku. A bylo do letošního ledna, kdy začal platit nový o.z. V lednu mi exekutor zablokoval dva účty a penzijní připojištění a to bez varování. Naštěstí jsem si četl co bude nový zákoník obsahovat a pro jistotu jsem tam nic neměl. V prosinci jsem podal žádost o rozvod a za pět měsíců nás rozvedli a teď jsem exekutorovi poslal žádost o zastavení exekucí na mou osobu. Zůstáváme s bývalou manželkou pořád spolu, ale v tomto státě už ne jako manželé. Chci jen případné zájemce o manželství ze svých zkušeností upozornit, že když svatba, tak bez dluhů z minulosti. Protože vám exekutor zablokuje účty a budete mít zbytečné problémy.

ing. Karlík

ing. Karlík

Petr: To je bohužel smutná skutečnost, tak to dnes v ČR funguje. Jelikož Vy máte zkušenost z první ruky - Co by jste doporučil lidem, kteří vstupují do manželství? Jaká opatření by měli nejdříve učinit? A pokud se již dostanou do stejné situace, v jaké jste byl Vy, jak by měli ideálně postupovat? Myslím si, že by mnoho lidí ocenilo Váš pohled na věc, když jste si tím už jednou prošel.

Jarda

Jarda

Chtěl by jsem se zeptat, pokud tedy platím své exekuce tak, nemohu uzavřít manželství. Aby jsem neublížil své drahé polovičce? Platím několik let a nevím, jestli by to šlo, aby jsem neohrozil její majetek. Nebo případně jak se proti tomu bránit a přesto uzavřít manželství. Díky.

Finanční poradce

Finanční poradce

V druhém tématu jste psal, že na Vás chodí další exekuce a že uvažujete o osobním bankrotu. V této situaci bych manželství neuzavíral. Otázka, je proč by jste vůbec chtěl vstupovat do manželství? Jediná výhoda je snad jen při žádosti o hypotéku, což u Vás nehrozí. Nevidím důvod proč nad něčím takovým přemýšlet.

Jarda

Jarda

Vím jak to myslíte, ale znáte to jak to chodí ve vztahu. A myslíte, že by jsme se mohli tedy zaměřit na to druhé téma s těmi exekucemi? Potřeboval by jsem z toho ven a nevím kudy kam, je to likvidační kolotoč. Platím to dlouho, ale nevím jak se zbavit pohledávky.

Jan Poláček

Jan Poláček

Dobrý den, můžete mě prosím poradit ohledně situace mého bratra, který celý život platí daně a nikde nedlužil. A jednoho dne se zbláznil a vzal si ženu, která nikdy nepracovala a jen využívala všechny okolo. Bratr se po roce rozvedl a než začal platit rozsudek o rozvodu, exekutor odstavil účty bratra. Tímto se z něho stal prakticky bezdomovec. Jedná se o dluhy 240 000 Kč, které měla tato žena před manželstvím! A bylo mu vše utajeno. Platí za cizího člověka a je na dně. Opravdu nežijeme v právním statě? Dá se mu nějak pomoci? Děkuji za odpověď.

Ada

Ada

Dobrý den. můžete mi prosím Vás poradit ohledně dluhu před vznikem manželství a podání žaloby na manžela za zamlčení dluhu nynějšího manžela před vstupem do našeho manželství a možnosti vylučovací žaloby? Moc by mi pomohla jakákoliv rada od odborníka na tuto tématiku nebo případně i osobní zkušenost. Děkuji za odpověď.

Rezkel Sheikh

Rezkel Sheikh

Pozornost! Jsem obchodní a investiční konzultant; Pracuji s New Angel Investors, soukromými investory / věřiteli, VC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako je financování nemovitostí, ropné a plynárenské společnosti, energie, automobilové / letecké společnosti, výrobní odvětví atd., což může pro jejich soukromé investiční portfolio generovat dobrou návratnost investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: wagdyrezkelsheikh@gmail.com pro další řízení a financování. Děkuji, protože očekávám vaši laskavou pozornost. Pozdravy, blázen Rezkel Sheikh E-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com Číslo WhatsApp: +1 (260) 475-9549

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky