Vzor směnka - vlastní bez protestu 2017

Luboš Hudeček

Luboš Hudeček[x]
[editovat]

Dobrý den, nemáte někdo vzor směnky vlastní, která by byla bez protestu? Hledám oficiální a platný vzor pro rok 2017. Děkuji za radu od někoho, kdo tomu skutečně rozumí.

Ideálně i v Excelu, nejen PDF nebo fotografii, aby to šlo nějak lehce editovat.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Žádný oficiální vzor neexistuje. Směnka je dokument, který musí obsahovat pouze všechny řádné údaje. Ale jeho vypracování může být libovolné. Tedy pokud splníte následující body, tak si ji můžete "vyrobit" jakkoliv chcete

  • místo a datum vystavení - vyplňte město a datum, kde a kde byla podepsána dlužníkem, měsíc můžete uvést slovem či číslicí
  • částka - musí být napsána jak číslicemi, tak i slovy, nezapomeňte uvést i měnu
  • datum splatnosti - opět měsíc může být uveden slovem či číslicí, neuvádějte žádné další informace ani podmínky (typická chyba je, že u data uvedete "splatnost do"), uveďte jen datum
  • na řád - komu je splatná, ve vašem případě to bude nejspíš vaše osoba
  • kde zaplatit - uveďte místo (celou adresu), kde vyžadujete peníze vrátit
  • výstavce - neboli dlužník, napište jeho jméno, adresu, datum narození, pokud je OSVČ tak jeho IČ a rodné číslo
  • podpis - ale pouze toho, kdo si od vás bere peníze, na směnce nesmí být váš podpis

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Směnka - částka musí být uvedena i slovy
Na směnce musí být uvedena částka a to nejen číslicemi, ale vypsána i slovy. nezapomínejte na to.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Směnka vlastní a podpis

Na směnce musí být podpis, ovšem pouze toho, kdo má peníze zaplatit (dlužníka). Vy se jako věřitel nikdy nepodepisujte. Mohl by jste dokument znehodnotit (nebyla by platná).

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Směnka a datum splatnosti

Musíte jednoznačně uvést datum splatnosti. Například 1.června 2017 nebo 1.6.2017. Neuvádějte žádné další informace (podmínku "splatit do" nebo hodinu). Měsíc může být napsán slovy nebo i číslicí.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Směnka vlastní bez protestu

Vždy uvádějte dodatek "bez protestu". Dlužník tak nebude mít možnost rozporovat směnku - což by vás mohlo stát další peníze za notáře nebo za soud při rozporování.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Vzor směnky vlastní

Pokud uvedete "na řad", umožníte převod směnky vlastní rubopisem. Pokud hledáte jen jednoduchý vzor, nemusíte se tomuto parametru věnovat (pokud by jste záměrně chtěl/nechtěl na řad, můžete uvést).

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Vzor směnky

Vzor směnky vlastní - není ovšem uvedeno bez rozporu. Doporučuje se vždy uvádět.

Dobrý den, jakou formulaci použít do textu? Pokud chci odstranit podpůrnou roční lhůtu pro předložení směnky? Mám následující: "za tuto vlastní směnku zaplatím na viděnou, ne dříve než 31.12.2017, horní hranice lhůty pro předložení není omezena". Je taková směnka platná a docílím požadovaného efektu, že předložit směnku k proplaceni mohu třeba i za pět let?

Pete@class1.cz

Pete@class1.cz[x]
[editovat]

Byla mi nabídnuta směnka na doručitele. Co s tím? Všechny náležitosti byly správně, splatnost kdy a kde, kdo vystavil, kdo zaplatí. V tomto případě 3. osoba, směnka je vystavena bez protestu. Všechno ostatní v pořádku, jenom na řád - komu je splatná, bylo prázdno. Chápu správně jako na doručitele? Existuje něco takového? Děkuji za případné informace. Můžete odpovědět i soukromě na adresu Pete@class1.cz.

Dobrý den, chci se zeptat. Může být jako dlužník na směnce uvedena společnost s.r.o., nebo pouze její jednatel? Prosím o krátké info na moji adresu oolga.512@gmail.com. Díky.

Radek Kunín

Radek Kunín[x]
[editovat]

Liší se nějak směnky podle toho, ve kterém roce byly vystaveny? Myslel jsem si, že u nich žádná novela neproběhla. A že by tedy např. pro roky 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 měly vždy vypadat stejně. Toto téma mě zde ale trochu zaskočilo a teď si nejsem jistý, jestli jsem nepromeškal nějaké změny? Díky za objasnění. Případně i za nějaký odkaz na tuto novelu.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Žádné formální změny neproběhly. A vzor pro rok 2017 je tedy úplně stejný, jako pro roky předcházející.

Jediné změny, které proběhly, byly z hlediska toho, kdo směnku může a za jakých účelů vystavit. Lehce si o tom dohledáte sám více konkrétních informací. Ve zkratce je nyní pro firmy mnohem těžší půjčovat na směnku. Zatímco u soukromých osob k žádným změnám nedošlo. Je to ale již tak rok nebo dva zpět.

ing. Karlík

ing. Karlík[x]
[editovat]

Nabízím ke stažení vzor v .XLS (.XLSX) a .PDF.

Jako první je odkaz pro stažení v Excelu (.xls), jako druhé je ke stažení v (.pdf) a potom jako třetí odkaz je tam vzor, jak ji správně vyplnit.

Dobrý den, prosím o radu, pokud je ve směnce uvedeno: "datum splatnosti" 31.1.2017, znamená to, že tuto směnku mohu vymáhat po dlužníkovi kdykoli po tomto datu? Nebo to znamená, že ji mohu vymáhat jen do tohoto data? Děkuji moc za odpověď.

Janek Petr

Janek Petr[x]
[editovat]

Datum splatnosti je den, kdy dlužník musí zaplatit peníze. Takže od tohoto dne je možné peníze vymáhat. Pokud dlužník zaplatí se zpožděním, tak je dokonce možné mu účtovat penále (pokutu za každý den zpoždění).

Sháním půjčku na směnku v Brně. Představuji si splacení do 7 až 14 dnů. Na částku 25000 Kč. Jsem ochotná přeplatit a úrok respektuji. Ovšem nerespektuji jakékoliv požadavky na placení peněz předem - tzv. poplatky předem. Ale pokud by jste si vzali peníze z vyplacené částky, tak by to nebyl problém. Prosím odpovězte ještě dnes, budu tady čekat na vaši reakci. S pozdravem Michal.

RE:Honza jestli se nic nezměnilo tak u směnky naviděnou plati že splatnost je 1 rok od vystaveni směnky pote začíná běžet 3 letá promlčecí lhůta ale ve vašem případě to bude pravděpodbně rok od "31.12.2017" tohoto data a teprve pak 3 leta ale tím si nejsem jist

Reakce na žádost o úvěr

Reakce na žádost o úvěr[x]
[editovat]

Naše společnost disponuje kapitálem, který bude sloužit k poskytování krátkodobých a dlouhodobých zvláštních půjček v rozsahu od 5 000 do 5 000 000 osobám, které chtějí tuto půjčku požadovat. 2% podíl v roce podle částky půjčené, protože je zvláštní, nechtějí porušovat zákon o lichvě. Můžete zaplatit od 3 do 25 let v závislosti na výši půjčky. je na vás, abyste viděli měsíční platby. požádali o ověření ručně dlužného certifikátu a také o některé části, které je třeba poskytnout Whatsapp: +33644690134 Mail: mairegetafe@mail.cz Mail : danielmichellemahieu@gmail.com Reakce na žádost o úvěr

Нужны срочные деньги? Мы можем помочь! У вас сейчас problémы или проблемы? Таким образом, мы даем вам возможность разрабатывать нови разработки. Как богатый Člověk, který se chtěl vysvětlit, pomáhá lidem, který je pытаются дать им шанс. Каждый человек заслуживает второго шанса, и, поскольку правительство терпит недача, они должны исходить от других. Никакая сумма не слишком зла ať se jedná o nás, a myslím, že je to obrovské. Nikdy jsem nezažil, nic se nedoporučuje, prostě согласованных величин и ничего больше. Není ждите и не commenterujte этот пост. Введите сумму, которую вы хотите запросить, и мы свяжемся с вам со всеми параметрами. Svážíte se s nami seagdany podle adresy (cattertony@hotmail.com) Нужны срочные деньги? Мы можем помочь

Pavel Fér

Pavel Fér[x]
[editovat]

Garantuji Vám 24hodinovou půjčku. použijte v rámci kontaktu s námi nyní, Pro rychlou aplikaci, Použití v rámci; Úplné jméno: Úvěr Částka potřebná: Úvěr Účel: Úvěr Doba trvání: Telefonní číslo: Adresa / země: Děkuji. Pavel Fér email: pavelfer4@gmail.com

Abdul-Latif

Abdul-Latif[x]
[editovat]

Hledali jste možnosti financování pro vaše podnikání, nový nákup domů, výstavbu, půjčku na nemovitosti, refinancování, konsolidaci dluhů, osobní nebo obchodní účel? Vítejte v budoucnosti! Financování nám ulehčilo. Kontaktujte nás, protože nabízíme naši finanční službu za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 3% za dlouhou a krátkou dobu půjčky. Zúčastněný žadatel by se měl obrátit na nás pro další postupy při získávání úvěrů na adrese (abdullatifjameel120@gmail.com)

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky