Po insolvenci nemožnost disponovat bankovními účty dětí

V letošním roce se mi podařilo doplatit 100% mého dluhu stanoveného insolvenčním soudem. V průběhu splácení jsem narazila na úžasný paradox, který insolvenční zákon předepisuje. Zjistila jsem, že nemohu disponovat s finančními produkty svých dětí, což bych pochopila, kdyby nějakou hotovostí disponovaly. Nicméně mé děti mají pouze dětská konta, na která jim já posílám měsíčně kapesné. Díky insolvenčnímu zákonu nemohu u těchto účtů ani změnit doručovací adresu, zařídit nové přístupové heslo či bankovní kartu. Děti samy také nemohou. To všechno ovšem může zařídit jejich otec, můj bývalý manžel, který dluhy řešit odmítá, všechny dluhy, které nadělal nechal dojít k exekuci a neřeší je stále. O děti se několik let vůbec nestaral, výživné posílal jen velmi sporadicky a málokdy celé. Přesto má naprosto neomezená práva vůči svým dětem a jejich finančním produktům. Podotýkám, že jsem děti vždy řádně živila, měla jsem dvě i tři práce, aby jim nic nechybělo, ani zmiňované kapesné. Prostě úžasné zákony, Kocourkov, jak má být. Máte také podobné zkušenosti? Dá se s tím něco dělat?

Dobrý den, nejedná se o nic neobvyklé, viz §229 insolvenčního zákona. Pokud si insolveční zákon nastuduje, tak by jste měla pochopit, proč je k takovému kroku přistupováno.

Karel Otoman

Karel Otoman[x]
[editovat]

Měla by jste mít přiřazeného insolvečního správce, se kterým jste byla v kontaktu během insolvence (oddlužení). Obraťte se s tímto problémem na něj. Měl by vám vyřídit dispoziční práva k účtům vašich dětí. Případně přechodnou dobu můžete účty spravovat skrze otce dětí (pokud to rodinná situace dovoluje).

Ahoj Lucko, nemáte ve městě bezplatnou finanční poradnu? Já když jsem měla dluhy, tak mi bezplatně poradili. Sice jsem si za vypracování návrhu na insolvence musela zaplatit u jedné firmy, ale pouhé konzultace mi ta poradna dávala sama. Tam by ti určitě poradili lépe. Zkus dát do vyhledávače Bezplatná finanční poradna a jméno tvého města.

Jarka Plachá

Jarka Plachá[x]
[editovat]

Jsem maminka samoživitelka a můj bankovní účet byl zablokovaný exekutorem. Tak jsem si nechávala posílat přídavky a i výplatu na účet mého 5 letého syna. Jenomže tento měsíc mi bylo schváleno oddlužení a já jsem nevěděla o tom, že mi zabrání v přístupu na ten účet. A peníze mi tam teď leží a já se k nim nemůžu dostat. Prosím nutně, poraďte mi co mám dělat. Přišla jsem o celou výplatu a nemám žádné peníze.

Karel Otoman

Karel Otoman[x]
[editovat]

Jarka Plachá: Mám pro vás naprosto stejnou radu. Obraťte se na svého insolvenčního správce a vše mu vysvětlete. Bez ohledu na tom, na jaký účet chodí peníze, by vám mělo být poskytováno vyměřené minimum. To, že peníze byly poslány na účet vašeho syna, na tom nic nemění. Vaše výplata nemůže být poslána věřitelům na splacení vašich dluhů - vy máte finanční nárok na takovou sumu z vašeho příjmu, jaká vám byla stanovena. Finanční prostředky v insolvenčním zákonu stanoveném minimu vám musí být poskytnuty.

Karel Otoman

Karel Otoman[x]
[editovat]

Mimochodem ještě k vaší situaci paní Jarmilo, k vašemu osobnímu zablokovanému účtu. Pokud procházíte insolvencí (oddlužením), tak nelze vykonávat exekuce na vás uvalené. Takže vám exekutor nemůže provést exekuci na účet. A zablokování účtu lze z pohledu zákona brát jako její vykonání. Z tohoto pohledu by Váš osobní účet měl být odblokován a vy by jste tak měla mít možnost si nechat posílat výplatu na účet vedený pod vaším jménem.

K. Pacina

K. Pacina[x]
[editovat]

V prvním kroku kontaktujte exekutorský úřad, doporučuji písemně a s přiloženým usnesením o oddlužení. Požádejte o okamžité zrušení blokace účtu z důvodu povolení insolvence se stanoveným splátkovým kalendářem. Do 30 dní by vám měli vyhovět. V dalším kroku kontaktujte insolvenčního správce/soud a vysvětlete svojí situaci s penězi na bankovním účtu vašeho dítěte. Tím by to mělo být vyřešeno.

Ze zkušeností vám doporučuji, aby jste do budoucnosti nevyužívala bankovní účet pro obdržení výplaty od zaměstnavatele. Raději si mzdu nechávejte vyplácet v hotovosti na ruku. Během oddlužení se vám může opakovaně stát, že na popud některého z věřitelů vám bude opětovně zablokován účet. A vy tak nebudete mít přístup k penězům.

V neposlední řadě vám doporučuji, aby jste si již nebrala žádné nebankovní půjčky ani si nedělala dluhy. Zvláště ne pokud se nacházíte v insolvenci. Vyhněte se všem půjčkám. I za cenu, že by jste si musela půjčit peníze na jídlo od rodiny nebo sousedky.

Jaroslav W.

Jaroslav W.[x]
[editovat]

Tento problém se na internetu i tady v diskusi už mnohokrát řešil. A nikdy se nevyřešil. Protože vás každý odkáže na vašeho správce, se kterým by jste měla řešit takovéto záležitosti. Jinak se nedivte, pokud skončíte v bankrotu, tak je samozřejmé, že kontrolu nad účty nezletilých bude mít jejich (bezdlužný) otec. Stigma insolvence se s vámi bohužel ještě nějakou dobu potáhne.

Jarka Plachá

Jarka Plachá[x]
[editovat]

Děkuji za vaše odpovědi. A jestli se ještě můžu zeptat, někde jsem četla, že si lidé v insolvenci nemohou brát půjčky? Je to pravda? Děkuji.

Pavel Ulbrt

Pavel Ulbrt[x]
[editovat]

Mohu si založit účet, když jsem řádně zaplatil celou dlužnou částku? nebo mi zůstává nějaký záznam, který tomu brání? A případně po jak dlouhou dobu? Děkuji pokud se někdo ocitl ve stejné situaci a vyřešil to, nejraději bych byl za osobní zkušenost.

Poradna Amálka

Poradna Amálka[x]
[editovat]

Dobrý den pokud máte usnesení o zaplacení insolvence od insolvenčního psrávce tak usnesení dáte do banky a měli by účet odblokovat a měla by jste mít přístup.kdyby něco volejte na tel . 724913772

Posunout na začátek stránky k menu půjček

Reagovat na toto téma bez registrace:

Vaše jméno:

Text vašeho příspěvku:

Půjčky Na OP - Ihned a Hotově
Půjčky Na OP Ihned a Hotově | Inzerce půjček zdarma | Potřebuji půjčit peníze
Půjčky - Diskuse, Fórum, Poradna, Zkušenosti
Kontakt a Podmínky